Ankilozan spondilit için sağlık raporu başvurusu

halveti

Üye
Üye
Selam aleykum hepimize gecmis olsun ALLAH sifa nasip eylesin bilgisi olan arkadaslarimdan fikir almak istiyorum as hastasiyim ve hareketlerimde kisitliliklar boy gostermeye basladi acaba rapor icin baş vurmalimiyim?simdiden cok tesekkurler..

SM-N7500Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Namık Kemal

Üye
Üye
Selam aleykum hepimize gecmis olsun ALLAH sifa nasip eylesin bilgisi olan arkadaslarimdan fikir almak istiyorum as hastasiyim ve hareketlerimde kisitliliklar boy gostermeye basladi acaba rapor icin baş vurmalimiyim?simdiden cok tesekkurler..

Merhabalar. Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende As hastasıyım. 3 yıldır embrel iğnesi kullanıyorum. 3 ay önce heyete girdim %35 ağır osas(uyku apnesi) ve %44 ankilozan sipondilit +bel fıtığı +sinir sıkışmasından olmak üzere Balthazard formülü ile %64 engel raporu aldım. Sadece Ankilozan spondilit hastalığından %56 rapor alan tanıdığım var. Anladığım kadarıyla ankilozan sipondilit hastasının vücuttaki hareket kısıtlığı ve kas iskelet sistemindeki deformasyonunda oran üzerinde çok büyük etkisi var. Sonuçta kaybedecek bir şeyiniz yok. Raporunuzu alın heyete girin kafanızda soru işareti kalmasın. Tekrar geçmiş olsun. Saygılar

SM-C9000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

halveti

Üye
Üye
Merhabalar. Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende As hastasıyım. 3 yıldır embrel iğnesi kullanıyorum. 3 ay önce heyete girdim %35 ağır osas(uyku apnesi) ve %44 ankilozan sipondilit +bel fıtığı +sinir sıkışmasından olmak üzere Balthazard formülü ile %64 engel raporu aldım. Sadece Ankilozan spondilit hastalığından %56 rapor alan tanıdığım var. Anladığım kadarıyla ankilozan sipondilit hastasının vücuttaki hareket kısıtlığı ve kas iskelet sistemindeki deformasyonunda oran üzerinde çok büyük etkisi var. Sonuçta kaybedecek bir şeyiniz yok. Raporunuzu alın heyete girin kafanızda soru işareti kalmasın. Tekrar geçmiş olsun. Saygılar

Cok tesekkur ediyorum..

Namık Kemal

Üye
Üye
Uyku apnesi dediginiz geceleri nefesiniz kesilerek uyanmanizmi abim?

Uyku apnesini internetten araştırabilirsiniz. Uyku esnasında nefes durması ve uyku süresince bu durumun devam etmesi hatta sizinde dediğiniz gibi uykudan aniden uyanma ve nefes alamama gibi belirtleri var. Sizinde bu gibi şikayetleriniz varsa Hastanenin uyku laboratuvarına gidip randevu alıp 1 gece cihaza bağlı olarak uyuyarak teşhis konulabilir. Eğer uyku apnesi varsa size oradan verdikleri ıslak imzalı ve doktor kaşeli raporu heyete girdiğinizde verebilirsiniz. Bana şiddetli derecede uyku apnesi teşhisi kondu. Yani ağır osas deniyor ve heyetteki oranı %35 tir. Sağlıklı günler dilerim. Saygılar.

Maviyol

Üye
Üye
Namık bey merhaba, raporunuz hayırlı olsun, ben de as hastasıyım, bir konuda size danışmam mümkün mü? Gerçi direk mesaj kısmını bulamadım. Teşekkürler, Sağlıklı günler.

Tekerlekli Sandalye