Ankilozan spondolit hastalığından %40 rapor alırmıyım?

Buraq

Üye
Üye
Arkadaşlar ben 30 yaşındayım ankilozan spondilit rahatsızlığım var %40 engelli raporu almak istiyorum fakat başvurmadan önce bilgi almak istedim.
Ankilozan spondilit hastaları için ölçümler yapıldığını ona göre puan verildiğini öğrendim fakat belki başına gelmiş olan vardır diye şuan ki durumumu anlatmak istedim. Hastalığımın başında sırt üstü yere yattığımda kafam yere değiyordu fakat şimdi geriye doğru esnetmeme rağmen değmiyor öne eğilmişim daha çok bunun yanında bu hastalığa bağlı olarak yürüyüş ve iskelet bozukluğumda var aynı zamanda kanımda sürekli enfeksiyon var birde gene bu hastalığa bağlı solunum testinden geçemiyorum kaburgalarım ciğere baskı uyguluyormuş bildiklerim bu kadar bide bilmediğim çıkabilirmiş böbrekleri etkilşrmuş bu hastalık gözü etkiliyormuş fakat bunlar çıkmasa bile şuanki mevcut rahatsızlıklarım ile %40 ı geçebilirmiyim bana bu konuda yardımcı olurmusunuz?
Birde istanbulda hangi hastaneden daha kolay alırım bilen paylaşırsa çok memnun olurum teşekkür ederim.

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ankilozan spondolit hastalığının dereceleri var. Tam olarak tedavisi yok ancak tedaviyle septomlar hafifletilebiliyor. Bu hastalıkta verilecek rapor oranı kişideki AS derecesine değişiyor. Benim bir arkadaşımda ankilozan spondolit hastası ona %45 rapor veriler. Sizin anlattıklarınızı dikkate aldığımda %40 ve üstü bir rapor alırsınız diye düşünüyorum.

Buraq

Üye
Üye
Ankilozan spondolit hastalığının dereceleri var. Tam olarak tedavisi yok ancak tedaviyle septomlar hafifletilebiliyor. Bu hastalıkta verilecek rapor oranı kişideki AS derecesine değişiyor. Benim bir arkadaşımda ankilozan spondolit hastası ona %45 rapor veriler. Sizin anlattıklarınızı dikkate aldığımda %40 ve üstü bir rapor alırsınız diye düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim ilginize.

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Ahmet turhan

Üye
Üye
Selam hipertansiyon proinuteri karaciger yaglanmasi evre 2 ankilizan spondolit sinponi ilac kullanıyorum obstruk hipokrolit kardiyomiyopati var ozur oranim neolur cevap verirseniz sevinirim 1998 ssk giris 7138 pirim var

Tekerlekli Sandalye