Ankilozanspondalit ve crohn hastası ÖTV indirimi?

BAŞAR

Üye
Üye
Hayırlı günler Halilbey yukarıdaki yazıyo okudum ama genede tam olarak çözemedim yüzde84 özürlü raporum var sürekli ortapedik ve süreğen hastalık işaretli ozamanlar emekli olduğım için sadece özürlü kimlik kartı için baş vurdum hata ettim ama şimdi yeni sıfır araba almam ve vergiden (ötv)muaf olmam için heyete tekrar girmemmi gerekiyor ankilozanspondalit ve crohn . ileostomiden rapor aldım yeni ehliyetimide çıkardım el ve ayakta bir sorun yok normal araba kullanıyorum ne yapmam gerekiyor aydınlatırsan sevinirim. Sağlıklı Günler dilerim hepinize.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=5785]BAŞAR[/MENTION] Saydığınız hastalıkların hiç birinden ÖTV indirimden faydalanamzsınız malasef. Sizin için tek çıkar yol rapor oranınızın yüzde 90 ve üstü olması.

BAŞAR

Üye
Üye
Teşekkürler halilbey allah razı olsun hayırlı günler.

Hatice yalcin

Üye
Üye
Değerli admin, bir yakınım için yönlendirmenize ihtiyacım var.

Kendisi 2001 yılından beri tekrarlayan ataklarla crohn hastası. Su an atak yok ama oldukça stresli bir işi var ve standart bir crohn hastasının rutin sıkıntıları ile yaşıyor. Son atagi 2015 yilinda oldu. Meslekte 18 yılı doldu ve erken emeklilik hakkı var. Ancak hastalik gecmisi oldukca ciddi olmasina ve ciddi bir dosyasinin olmasina ragmen dr %16 lık rapor verdi. İhtiyacı olan %40. İl sağlık md.lüğune itiraz edebiliyor ancak size sorularım şu şekilde:

1. İtiraz eder ise yeni tahlil vb. gerekir mi, yoksa mevcut dosyası yeterli mi?

2. Her Dr veya kurul farkli karar verebiliyor. Ihtiyaci plan yuzdeyi alabilmesi icin ulasilabilecek dogru kisi veya adres var mi?

3. Sozlu beyanati ne derece onemli? Yanlis anlasilmamak adina sikintilarini abartmadigi icin gerekli yuzdeyi alamadi ...

4. Dosyasinda mutlaka bulunsun veya sunu mutlaka ifade etsin diyeceginiz bir tavsiyeniz var mi?

5. Ve son sorum, rapor alımında sorunun nerde olduğu konusunda tespit yapabilmek ve destek vermek adına dosya inceleyen birileri var mi?

Tekerlekli Sandalye