Ankilozon spondolit, şeker ve pskolojik rahatsızlarım var. Malulen emekli olurmuyum?

Halil Yılmaz

Yönetici
Yönetici
Halil Yılmaz Not: Çok uğraşmasına rağmen yeni konu açmayı başaramayan bir üyemizin sorusudur.
halil bey öncelikle ben bu siteyi yeni gördüm ama çok beğendim tebrik ediyorum bu siteyi kurduklarından dolayı bide size bi sorum olcak yanıtlarsanız sevinirim benim ankilizon spondolit rahatsızlığım var birde şeker var ve buronşektazi ve pisikiyatriden yüzde on raporum var sizce bu rahatsızlıklarla malülen emekli olabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim şimdiden çok saolun saygılar ve sevgilerimle...
halil bey çok üzgünüm ama bir türlü konuyu açmayı beceremedim kusuruma bakmayın ne olur umarım sorumu cevaplarsınız

Merhaba, tek başına ankilizon spondolit hastalığına %40-50 belki dahada fazla oranda rapor verilebilir. Bu tamamen hastalığın sizdeki etkisine bağlı. Yine aynı şekilde şeker ve pskolojik rahatsızlıklar içinde verilecek oranlar o hastalıkların sizde bıraktığı etkiye bakılarak oran verilir. O nedenle net bir rakam vermek zor. Şunu söyleyebilirim sadece. Malulen emekli olabilmek için ilk işe giriş tarihinizde maluliyet derecesinde (%60) sakatlığınızın olmaması daha sonra bu oranın %60 ve üzerine çıkmış olması gerekiyor.
Not: Malulen emeklilikte sakatlık oranında tek hastalığa bakılır.

Geri