Anne veya Baba üzerinden SGK'lı olmak

leon3453

Üye
Üye
Merhabalar!
42 yaşında yüzde 92 'ağır' engelliyim GSS ödemelerinde sıkıntı çekiyorum Babam emekli onun SGK sına geçip GSS den kurtulabilir miyim bilgisi olan var mı? teşekkürler.
Bu arada sadece evde bakım parası bağlı.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba elbette babanın üzerinden sağlıktan faydalanabilirsin. SGK ya gidip işlemleri başlatın. Onlar sizi kuvvetle muhtemel maluliyet tespiti için yeniden hastaneye sevk edecekler.

leon3453

Üye
Üye
Merhaba elbette babanın üzerinden sağlıktan faydalanabilirsin. SGK ya gidip işlemleri başlatın. Onlar sizi kuvvetle muhtemel maluliyet tespiti için yeniden hastaneye sevk edecekler.
Çok saolun . Peki benim raporum süresiz tekrar hastaneye gitmem şart mı ? Bide ben hiç bir işe başlamadım çalışma kaydım falan yok nasıl malulluk tespiti yapacaklar

Timsah

Üye
Üye
Sağlık raporunuzla sgk ya gss birimine müracat ediyorsunuz sizin gitmeniz şart değil birde askerlikten muhaf raporunuzu da götürün onlar sizi ya ünüversite veya araştırma hastanesine sevk veriyo hastanenin sağlık kuruluna gidiyorsunuz 4 veya 5 bölüm yazıyor hastaliginiza göre o bölümlerden randevu alıp muayene oluyorsunuz kurulun vermiş olduğu evrağı tamamlayıp kurula veriyorsunuz onlar gün veriyo o gün heyete giriyorsunuz sonra size şu gün gel raporunu al diyorlar bir tane size birtane sgk ya gonderiyorlar bu rapor engelli raporunuzu engel olmuyor malûl oldugunu gösterir bır rapor onu cikartman gerekiyor bu yaşınıza kadar boşuna gss ödemişsiniz biraz uzun oldu ama umarım aydınlatmışımdır
Bu raporu çıkarmazsanız ileride babanızın maaşını da alamazsınız Alllah gecinden versin de yetim maaşı alamazsiniz

Son düzenleme:

leon3453

Üye
Üye
Sağlık raporunuzla sgk ya gss birimine müracat ediyorsunuz sizin gitmeniz şart değil birde askerlikten muhaf raporunuzu da götürün onlar sizi ya ünüversite veya araştırma hastanesine sevk veriyo hastanenin sağlık kuruluna gidiyorsunuz 4 veya 5 bölüm yazıyor hastaliginiza göre o bölümlerden randevu alıp muayene oluyorsunuz kurulun vermiş olduğu evrağı tamamlayıp kurula veriyorsunuz onlar gün veriyo o gün heyete giriyorsunuz sonra size şu gün gel raporunu al diyorlar bir tane size birtane sgk ya gonderiyorlar bu rapor engelli raporunuzu engel olmuyor malûl oldugunu gösterir bır rapor onu cikartman gerekiyor bu yaşınıza kadar boşuna gss ödemişsiniz biraz uzun oldu ama umarım aydınlatmışımdır
Bu raporu çıkarmazsanız ileride babanızın maaşını da alamazsınız Alllah gecinden versin de yetim maaşı alamazsiniz
çok teşekkür ederim ama baya meşekkatli işmmiş .var olan raporu neden saymıyorlar onu anlamıyorum bu raporu bana bu devlet verdi neden tekrar rapor isterler anlamam.

leon3453

Üye
Üye
Evden çıkma imkanım yok bildiğiniz başka çaresi yokmudur yardım etseniz
Evden çıkma imkanım yok bildiğiniz başka çaresi yokmudur yardım etseniz

Timsah

Üye
Üye
Malesef o raporu çıkarmak için gitmeniz lazım sağlık raporu farklı o rapor farklı

Tekerlekli Sandalye