Anneme Nasıl Bakmakla Yükümlü Olurum

Serdar Türker

Üye
Üye
Annem %76 oranında engelli.Vefat eden babamdan dolayı SGK dan maaş alıyor.
Ben 657 DMK ya göre çalışıyorum. Anneme bakmakla yükümlü olabilmek için ne yapmalıyım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anenize zaten bakmakla yükümlüsünüz. Bunun için fazladan bir işleme gerek yokki.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Bu soruya ancak bu kadar mükemmel bir yanıt verilebilirdi tebrikler sevgili ağbicim :) Bu sitede olmaktan gerçekten çok gurur duyuyorum.

sinandeniz

Üye
Üye
halil beyin de dediği gibi ekstradan birşey yapmaya gerek yok ki anne babaya evlat bakmakla mükelleftir nokta gerçi burası türkiye diyede insanın aklına gelmiyo değil herşey olabiliyo bu ülkede

yani konu dağıtmış gibi olacak ama gazuz yarpa beni tanımaktan da mutlu olduğunu yazmayı unutmuşsun ben ekleyim didim :)

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Sn. Türker, annenize bakmaktan kastınız onun İMZA YETKİLERİNİ almak, Adına iş ve işlemlerini gerçekleştirmek ise kendinizi annenize VASİ tayin ettirmelisiniz. Bunu için mahkemeye başvurmanız gerekir. Saygılar..

Serdar Türker

Üye
Üye
Cevaplarınız için teşekkür ederim..Sanırım konuyu biraz genişletmeliyim.Annem %76 oranında sürekli engelli.Babam 2013 te vefat etti ve SSK emeklisiydi.Annem bu nedenle SGK dan maaş alıyor. Bu çerçevede düşündüğümüzde Anneme bakmakla yükümlümüyüm.Bu durumu mazeret göstererek tayin istiyebilirmiyim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.Elinizde bilgi belge varsa paylaşırsanız sevinirim.
Ayrıca Unuttum 29 memleketime selamlar....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eş, çocuk, anne yada babadan dolayı tayin isteği yapılıyor diye biliyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
halil beyin de dediği gibi ekstradan birşey yapmaya gerek yok ki anne babaya evlat bakmakla mükelleftir nokta gerçi burası türkiye diyede insanın aklına gelmiyo değil herşey olabiliyo bu ülkede

yani konu dağıtmış gibi olacak ama gazuz yarpa beni tanımaktan da mutlu olduğunu yazmayı unutmuşsun ben ekleyim didim :)

Selam sinandeniz,

Ben hem bu sitede olmaktan hemde hepinizi tanımış olmaktan çok çok mutluyum, gururluyum. Hepinize elimden geldiğince yardımcı olmaya ve sizlerden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Arada çok canımı sıkan üyeler olsa da onlarda bu sitenin tuzu biberi diye düşünüyorum.

Allah hepinizden razı olsun. Burada herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor hoş arada bu hayatta kendisini en uyanık sanan ve en çok menfaati nasıl alabilirim diye çıkar peşinde olanlar yok değil ama bu tipler hayatın her köşesinde fazlasıyla mevcutlar zaten. Ne yapalım arada kurtlu çıkıyor diye elma yemekten vazgeçmeyelim değil mi?

sinandeniz

Üye
Üye
sevgili gazuz yaprağı hanımefendi çok tşk ederim bende sizleri tanımaktan gurulu , mutlu , onurlu , müteşekür , marur , kararlı , kısaca haz aldığım bir yer sizlerin arası kurtlu elmalar olsada elbette elma yemekten vaz geçmicez ama tercihimizide elmadan yana yapmicaz :eek:

Tekerlekli Sandalye