Annemin %40 Engeli Var ÖTV İndirimi Nasıl Oluyor ?

nzmk

SMS Activated
Hayırlı günler, annemin %40 engelli raporu var, iki kalçasındada protez var ama yürümesine engel bir durum yok araç alırken indirim oluyor mu ? Bir sorumda aracı annemden başkası kullanabiliyor mu araca hangi durumlarda ek parçalar takılıyor? Araştırdığım kadarıyla parça takılıysa eğer engelli kişi haricinde aracı başka biri kullanamıyormuş bu şekildemi işliyor sistem ? Dediğim gibi annemin protezleri yürümesine engel değil yürümesinde bi bozuklukta yok, araca ek parça takma durumu olur mu acaba.

Merhaba, eğer anneniz aracı hareket ettirmek için "özel tertibata" ihtiyaç duyarsa evet ÖTV indirimden faydalnır yok duymazsa yararlanamaz. Tam olarak annenizin nasıl bir engeli var çok fazla detay bilmiyorum ancak anlattıklarınızdan yola çıktığımda annenizin ÖTV istisnasından yararlanması çok zor gözüküyor. Ve evet araçta özel tertibat varsa o aracı araç sahibinden başkası kullanamz.

Merhaba, eğer anneniz aracı hareket ettirmek için "özel tertibata" ihtiyaç duyarsa evet ÖTV indirimden faydalnır yok duymazsa yararlanamaz. Tam olarak annenizin nasıl bir engeli var çok fazla detay bilmiyorum ancak anlattıklarınızdan yola çıktığımda annenizin ÖTV istisnasından yararlanması çok zor gözüküyor. Ve evet araçta özel tertibat varsa o aracı araç sahibinden başkası kullanamz.
İki kalçada protezi var %40 kronik raporlu , ötv indiriminden yararlanmak için araçta özel tertibatamı ihtiyaç duyulması gerekiyor anlamadım pek mantıklı gelmedi ama bana ?

Merhaba. Anneannem alzheimer hastası ve işitmesi de sıkıntılı. Acaba bu rahatsızlıkları %90 engelli araç indirimi için yeterli olur mu. Bilgilendirirseniz sevinirim.

[MENTION=18297]Fabeha[/MENTION]
Alzheimer hastaları için ÖTV indirimi olabilmesi için rapor oranlarının yüzde 90 olması gerekir. Ayrıca vasi gerekirde gerekecektir.

[MENTION=18277]aydin27[/MENTION] otomatik vites ile ötv indiriminden yararlanabilirsiniz ortopedik engelinizden dolayı ama işitme görme kaybı olduğu için izin vermeyebilirler araç kullanmanıza

[MENTION=18322]serko79[/MENTION]
İşitme engellilerin ÖTV den faydalanması için rapor oranlarının yüzde 90 ve üstü olması şartı aranıyor.

Geri