Annesi vefat eden 7 yaşındaki çocuk için bakım parası alınabilir mi?

hulya1964

Üye
Üye
Öncelikle herkese merhaba;

Benim kardeşim vefat etti ve 6 çocuğu vardı. Tüm çocuklar her bir kardeşlerime verildi. Ben 3 yaşındayken birini aldım ve hala bakıyorum. Şu anda 7 yaşında. Bazı aldığım duyumlara göre devletin öksüz maaşı verdiğini duydum. Eşim emekli maaşı alıyor ve bir çok borcumuz var. Evde 3 kişi yaşıyoruz. Eşim, ben ve 7 yaşındaki öksüz olan yiğenim. Vekaletini biz aldık. Bizim şu duruma göre bu çocuk için bakım parası alabilmemiz için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Yardımcı olan ve olmayan herkesse şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Çocuğun bir rahatsızlığı yada bakıma muhtaçlık gerektirecek bir engeli varmı?

hulya1964

Üye
Üye
Engel olarak bir durumu yada rahatsızlığı yok Mehmet Bey.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım çocuk için evde bakım maaşı yada engelli maaşı durumu söz konusu degil,

Çocuk için sosyal hizmetler müdürlüğüne giderseniz durumu aynen izah ederseniz size ayni nakdi yardım yapabilirler, yada siz evde baktığınız için size biraz ödeme yapabilirler, haricinde birde sosyal yardımlaşma vakfına gidip durumu anlatırsanız onlarda en azından çocuk için biraz maddi destekte bulunabilir, yani siz çocugun sizin çocugunuz olmadığını ama sizin baktığınızı maddi durumunuzda çok yerine olmadığını belirtirseniz bu iki kurum size destek olacaktır az veya çok destek sağlayacaklardır.

hulya1964

Üye
Üye
Mehmet Bey, sosyal yardımlaşma vakfını buldum, bugün görüşmeye gidicem fakat sosyal hizmetler müdürlüğü derken tam olarak neresi onu anlayamadım. kurum adı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü olarak mı geçiyor acaba?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumu (shçek) oraya giderseniz bir nakdi yardım alabileceğinizi düşünüyorum lütfen görüşmelerden sonra olumlu yada olumsuz neticeleri bizimlede paylaşın

hulya1964

Üye
Üye
görüşmeleri sağladıktan sonra en kısa zamanda hemen durumu olumlu yada olumsuz bildiricem. yardımlarınız için teşekkür ediyorum. iyi çalışmalar

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Öncelikle herkese merhaba;

Benim kardeşim vefat etti ve 6 çocuğu vardı. Tüm çocuklar her bir kardeşlerime verildi. Ben 3 yaşındayken birini aldım ve hala bakıyorum. Şu anda 7 yaşında. Bazı aldığım duyumlara göre devletin öksüz maaşı verdiğini duydum. Eşim emekli maaşı alıyor ve bir çok borcumuz var. Evde 3 kişi yaşıyoruz. Eşim, ben ve 7 yaşındaki öksüz olan yiğenim. Vekaletini biz aldık. Bizim şu duruma göre bu çocuk için bakım parası alabilmemiz için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Yardımcı olan ve olmayan herkesse şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
Sn Hülya Hanım aşağıya bir link yapıştırıyorum. Umarım biraz faydası olur..
AliTezel.com - KORUYUCU A

Tekerlekli Sandalye