Antidepresan rapor oranı?

fmdm

Üye
Üye
Merhaba,
Pazartesi saglik kuruluna basvuracagim. Kafam cok karisik. 2 yildir calismiyorum ve meslegime artik donemeyecegim o tempoyu kaldiramayacagim icin. Endokrin doktorum rapora hemen basvurmami is bulmamin daha rahat olacagini ve hastane kontrolüne de rahat gelebilecegimi soyledi.

Tip1 diyabet %30
Hasimoto hipotiroid %10
=formule gore %37 hesapladim.

Belde 1 fitik
Sirtta 1 fitik
Hafif (derecesini bilmiyorum) skolyoz
1) Bunlardan %5 falan veriliyor dendi. Bel ve sirt fitiklarina ayri ayri mi yoksa 1 oran mi verilir?

2) boyun duzlesmemle ilgili mr ve raporu bulamiyorum ondan oran olabilir mi yoksa hic soylemeyeyim mi?

3)fitik/skolyoz fizik bolumu tani koyuyor ama skolyoz da ortopediden aliniyor diye de okudum. 2 dr a da sayacak miyim birine mi?

4) fibromiyalji hastasiyim.onun orani yok fakat 2 yildir antidepresan ve noropati ilaci kullaniyorum tedavi icin. Psikiyatri dr undan degil fizikdr undan aliyorumreceteyi. Psikiyatriden oran alirsam is basvurusunda sorun yasar miyim? Takinti ve endise sorunlarim vardi ki fibromiyalji kaynaklarindan. Bunlar tani olarak rapora yazilir mi sadece oran mi? Su anda ilaclarla cok iyiyim 30 mg duloxetin maddeli ilac. Ancak psikiyatridenoran olunca her yil yenileme gerekiyormus. Bundan oran istememe hakkimiz var mi?

otomasyoncu

Üye
Üye
Antideprasan kullaniyorsan %25 alirsin 2 sene kontrollu Rapor verirler. Is konusunda Pek umutlu olmani Tavsiye etmiyorum. Isveren Saglam iscileri yuksek verimlilikle calistirmak isterken engelli iscileri almayi Pek dusunmez. Belki %80 uzeri sgk prim muafiyeti raporunuz olsaydi sansiniz olabilir derdim.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

fmdm

Üye
Üye
Antideprasan kullaniyorsan %25 alirsin 2 sene kontrollu Rapor verirler. Is konusunda Pek umutlu olmani Tavsiye etmiyorum. Isveren Saglam iscileri yuksek verimlilikle calistirmak isterken engelli iscileri almayi Pek dusunmez. Belki %80 uzeri sgk prim muafiyeti raporunuz olsaydi sansiniz olabilir derdim.

Engelli kadrosu zorunlulugu olanlar aliyor zaten malum. Ama iste psikiyatri den oran olursa bu sans azalabilir diye korkuyorum. Tip1 diyabet olup engelli kadrosunda calisan cok kisi var. Ama cok da umutlu degilim tabii. Kisa sure ise girebilsem vergi indirimine basvuracagim. %40 emeklilik icin gunum tam ama calismadigim icin basvuramiyorum.

fmdm

Üye
Üye

Engelli kadrosu zorunlulugu olanlar aliyor zaten malum. Ama iste psikiyatri den oran olursa bu sans azalabilir diye korkuyorum. Tip1 diyabet olup engelli kadrosunda calisan cok kisi var. Ama cok da umutlu degilim tabii. Kisa sure ise girebilsem vergi indirimine basvuracagim. %40 emeklilik icin gunum tam ama calismadigim icin basvuramiyorum.

Tekerlekli Sandalye