Aort kapak ameliyatı

nuriozenn

Üye
Üye
merhaba 1981 doğumluyum ve 2004 işe giriş tarihim.2010 yılında doğuştan aort kapak yetmezliği ile ameliyat oldum ve mekanik kapak takıldı coumadin kullanıyorum günde 1,5 adet ve arada taşıkardi oluyor.
bi yakınımın yanında çalışıyorum ve işyeri kapanacak.
kpss ye girdim ve itfaiyeye almadılar ameliyat olduğum için ve %40 rapor istiyorlar özel hastanede oldum ameliyatı ve doktora söylediğimde senın benden ne farkın var raporda neymiş dedi ne yapmam lazım rapor alabilmek için ve alabilirmiyim şimdiden teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz için.

İsen Buga

Üye
Üye
2008 den önce işe giriş yapanlar vergi indiriminden faydalanmak zorunda. dolayısıyla işyeri kapanmadan vergi indiriminden faydalanmanın yoluna gir.
Bulundugunuz ilde Defterdarlık Binası oradaki özürlüler şubesine gitmelisiniz. Giderken muhasebeden çalıştığınıza dair yazı götürün. Gerisi Özürlüler Şubedeki görevliler halleder.
Sizi seçtiğiniz tam teşekküllü hastaneye yollayacaklar. Sizde O ahstanede heyete gireceksiniz. Lakin heyete girerken fazladan rapor istediğinii talep edin(fazladan fotograf veriniz). Gerekçesini sorarlarsa Engelliler Memur Seçme Sınavına girmek istediğinizib elirtiniz. Özürlü kimlik kartı istediğinizi de belirtiniz.
Heyette doktora muayene olurken varsa başka sakatlık ve veya hastalığınız belirtiniz. HEr hastalık ve veya sakatlık için ayrı ayrı oranlar verilecek ve balthazard formülü ile toplanacaktır.

Sonuç size 2 ile 6 ay arasında gelir. Umarım İşyeri o tarihe kadar kapanmaz.
Hem vergi indirimi alırsınız tabii ki onaylanırsa...
hemde EMSS sınavına 2014 yılında girmek için elinizde hazır rapor almış olursunuz.

nuriozenn

Üye
Üye
cevap için teşekkürler peki oran ne olur acaba yani ben hastane konularında bıraz sanssızım doğuştan olmasına ragmen askerlik yaptım 4 kere ankaraya gıttım muayene bıle etmedıler o zaman sonrada kriz gecırınce ortaya cıktı

İsen Buga

Üye
Üye
Valla bilemicem; arabayı sorarsan şıp diye bilirim ama karşımda insan var oysaki ben biçare kaporta ustasıyım anlamam bu tür sorunlardan.: Bence sen bu soruyu bu konuda ihtisas yapmış uzman doktora sormalısın..

Tekerlekli Sandalye