Araba Alınca Maaş Kesilir Mi?

ksbyz

Üye
Üye
Annem %90 ve üzeri raporlu, adına araba alacağım. Ancak araba aldığım zaman 2022 maaşı ile bakıcılık maaşı kesilir mi?

septik

Editör
Editör
2022 maaşı için alacağınız arabanın kasko değerinin 120/1 i size gelir olarak eklenir.

Bu durumda annenizin yaşadığı adresteki tüm nakit girdiler ve aynı adresteki yaşayan kişilerin mal varlıklarının (ev arsa dükkan tarla vb) 240/1 i ve alacağınız aracın kasko değerinin 120/1 i gelir olarak toplanır ve aynı adreste yaşayan kişi sayısına bölünür çıkacak olan rakam 255 tl nin altındaysa maaşını almaya devam eder.

Ayrıca 2022 yönetmeliğine göre her yıl hane bazlı incelemeler yapılacak şu an sizin gelir kişi başına bölümü 255 tl altı olması gerekirken araç alacak parayı nasıl biriktirdiğinizi sorgulayabilirler.

ksbyz

Üye
Üye
çok teşekkür ediyorum.ancak bakıcılık maaşı için herhangi bir yorum yapmadınız?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşı için gelir durumu ise 510 lira kişi başına, bunu aşmazsanız maaşınız kesilmez.

ksbyz

Üye
Üye
Teşekkür ederim ama rapor %85 çıkmış:(
Herşeyin hayırlısı...

sinandeniz

Üye
Üye
valla arkadaşlar ben herzaman şunu bilir şunu söylerim türkiyede angelli isen üstünede devletten yardım alıyor isen bakkaldan ciklet bile alırken 2 kez düşünmekte fayda var çünkü burası türkiye ve her memur her kurumm kendi kafasına göre hareket edebiliyor

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam sinandeniz,

:) biraz fazla abartmakla birlikte söylediklerinde bir bakıma haklısın aslında yeni sistemde ( internetin altın çağını yaşamasıyla birlikte ) kimin hangi bankada ne kadarı var? borcundan gelirine kadar her tür bilgiye devlet çok kısa bir zamanda ulaşabiliyor ve ne yazık ki ne giderlerimiz nede gelirlerimiz gizli kalmıyor. Aslında bence en güzeli yastık altı altın ama onu da alacak ne gücümüz var nede kazancımız :)

sinandeniz

Üye
Üye
Selam Gazuz domurcuuğu hanim :)

yani bilemedim ortada bir abartı bir şişirme var var olmasına da artık bu şişerme abartma neden kimden kaynaklanıyor tam adapte olamamamla birlikte kim altın çağ kim gümüş çağ ve kim buroz çağ yahşi onuda bilmim ama velakin cümbür cemaatin ( diline düştüm beeennnn :p ) bildiğim tek şey benim ne yastığın altına konacak altınım nede o sarışını yastığımın altına atacak perem var allaahtan geldiğim gibi dımdızlak tam çıplak cep misali öle böle hayata karşı ( akıntıya karşı ) misali kulaç atıyorum ve hatta bir engelli olarak türkişe yakışır bir şekilde ( türkiyede engelli = beş peresiz ) :D

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
'' Türkiyede engelli isen üstüne de devletten yardım alıyor isen bakkaldan ciklet bile alırken 2 kez düşünmekte fayda var çünkü burası Türkiye.''

Abartı var derken bu cümleni kastetmiştim aslında engellilere yardım adı altında maaş bağlanırken o kadar çok çifte standart uygulanıyor ki ve üç beş kuruşluk 2022 maaşını ve evde bakım maaşını kesmek için, vermemek için öyle çok problem yaratan memurlar varken bizlerin içine düşürüldüğü durum gerçekten çok vahim. Bu ayıp aslında biz engellilerin asla değil ayıp da , günah da engelli vatandaşına 2. sınıf muamelesi yapan , sosyal devlet anlayışından uzak antidevlet anlayışına sahip bir ülke oluşumuzdandır.

Bu konudaki yaralarımı açma istersen çünkü içimdeki isyanları bu satırlara dökmeye başlarsam ne sitede tat tuz kalır ne de yazacak yer :)
Artık bu sefer hiç değilse herkes sandık başına giderken, oyunu kullanırken iki kere düşünür umudumla...

Tekerlekli Sandalye