Araba alırsak bakım ücreti kesilebilr mi?

gazimami

Üye
Üye
slm arkadaşlar annesine bakan bayanın eşi 8 veya 10 bin liralık bir araç alsa eşinin aldığı araçtan dolayı bayanın maaşı kesilirmi not. ev de bakım maaşı alıyor .

İsen Buga

Üye
Üye
Makul fiyatta araç alınırsa kesilmez.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Araç alımında genelde maaş kesilmiyor ancak arkadaşımızında dedigi gibi aracı fiyatı önemli yani 50binliralık araç alınırsa kurum yüksek miktar oldugundan gelir durumunun eksik gösterildiğini düşünüp maaşı kesebilir yeniden değerlendirme yapar vsvs, ancak aracın fiyatı 8-10 liralık birşeyse sorun olacağını sanmıyorum, tabi bu fiyat ölçüleri benim kişisel fikirlerim neticede net kararı kurum verir.

srchacker

Üye
Üye
Ben 2011 temmuz ayında 65 bin tl araç aldım.ne bakım parası nede özürlü parası kesintiye uğradı sorunsuzca alıyorum..hatta adres değiştirdim yeniden değerlendirme yaptılar maaşım yeniden bağlandı..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet bu konuda net kararı shçek uzmanları veriyor yani yukarda da dediğim gibi kesmek ve kesmemek kurumun takdiri, yani X ildeki kurum buna sıkıntı etmezken Y ildeki kurum sıkıntı edebilir o bakımdan magduriyet yaşamamak adına kurumla daha önceden görüşmek mantık dahilinde olur.

Tekerlekli Sandalye