Araba Almak için şişli Etfalden Alacağım Rapor Vergi indirmi içinde geçerlimi?

Seyithan

Üye
Üye
Araba Almak için şişli Etfalden Alacağım Rapor Vergi indirmi içinde geçerlimi?

%60 engelli raporum var 2009 ait bu raporum gecersizmi ?

Ötv Mtv yararlanmak için Sıfırdan Rapor almam şartmı?

Vergi indirmi için neler yapmam lazım?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Muhtemelen 2009 yılında aldığın rapor güncelliğini kaybettiği için "vergi indirimi" başvurusunda onu kabul etmeyip senden yeni rapor isteyeceklerdir. Ve ÖTV, MTV indirimli araç alabilmen için sağlık kurulu raporunda mutlaka, "özel donanımlı otomobil kullanır, h sınıfı ehliyet alır." ibarelerinin olması gerekiyor.
Ayrıca bakınız: http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-indirimi-almak-icin-gerekli-belgeler-212/

Seyithan

Üye
Üye
ben halen soruma yanıt alamdım yani araba almak için ayrı bir rapor çıkarmam lazım öğmei yani vergi indirimi için ayrı araba almam için ayrı 2 rapor çıkarmam lazım öğlemi?

F

Fırtına

Guest
seyithan,

ÖTV MTV indirimli araba alabilmen için ayrı rapor çıkarman, lazım... sağlık kurulu raporunda mutlaka "özel donanımlı otomobil kullanır, H sınıfı ehliyet alır" ibarelerinin olması gerekiyor... bu rapor vergi indirimi için geçerli değil... bu raporu sadece H sınıfı ehliyet alabilmek için kullanabilirsin.
evet, iki ayrı rapor çıkarman lazım.

Seyithan

Üye
Üye
Tşk ederim neden sorduğuma gelince çok uğraştıyorlar işimiz var desenize ehliyetim var ama tekrardan rapor çıkartmak aman allahım ızdırap resmen:(

Seyithan

Üye
Üye
fırtına hanfendi bide şunu soracam vergi indirmi için gittiğim hastaneden araba içinde raport çıkarta bilimiyim yani 2 raporu birden alabilirmiyim?

F

Fırtına

Guest
seyithan,

haklısın... engelli insanlarımız için sağlık raporu çıkartmak bir işkence.?! tabi ki... iki raporu da aynı hastaneden alabilirsin.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir düzeltme yapayım. Bir rapou birden fazla amaç için kullanabilirsiniz. Örneğin rapor için hastaneye başvurduğunuzda size raporu hangi amaç için almak istediğinizi sorarlar. Onlar sormasa bile siz belirtin. Atıyorum, özel donanımlı araç almak, 2022 maaşı almak, yada aklınıza ne gelirse. Siz bunları belirtiğinizde size verilen raporda o alanlar doldurulur ve birden fazla amaç için kullanabilirsiniz.

Seyithan

Üye
Üye
Tşk ederim ilgi ve alakanız için

Tekerlekli Sandalye