Araba alsak bakım parası kesilirmi ?

onurcan5555

Üye
Üye
Merhaba, Annem engelli kardeşimden bakım parası alıyor. Ben oğlu olarak kendi üzerime 2001 model 25-30 bin tl arası araba almayı düşünüyorum. Bakım parası kesilirmi?
Araba bakım parası alan kişinin üstüne olmayacak. Ama Hepimiz aynı hanede oturuyoruz.

eagle20

Üye
Üye
Merhaba, Annem engelli kardeşimden bakım parası alıyor. Ben oğlu olarak kendi üzerime 2001 model 25-30 bin tl arası araba almayı düşünüyorum. Bakım parası kesilirmi?
Araba bakım parası alan kişinin üstüne olmayacak. Ama Hepimiz aynı hanede oturuyoruz.

kardeşim araba gelir getirmeyeciğnne göre kesilmez evi arabası olup maaşı alan var önemli olan ticari kazanç misal evi olur kira veririsin yada haneye gelen gelir artmadığı sürece kesilmez

onurcan5555

Üye
Üye
Hocam bazıları kesilir diyor bazıları kesilmez. Kafa karıştırıyor.

ahmet34

Üye
Üye
hıc acımıyorlar dırek kesıyorlar hakkın olsada araba aldın dıye kesıyorlar mahkemeyle ugrasman lazım

Bursam

Üye
Üye
Araç alındı diye neden maaş kesilsin engellilere verilen bir imkan ötv siz araç almak kriterlere uygun olduğunuz sürece maaş kesilmez kendimden örnek verebilirim kızım engelli bende bakım parası alıyorum 2013 yılında 2.el bir araç aldık maaşım kesilmedi 2014 yılında ötv indiriminden faydalanıp engelli araç aldık 5 yıl kullandık ve maaşım kesilmedi 5.yılın sonunda sattık 2.engelli aracı aldık 1 yıl oldu maaşta hiç bir sıkıntı olmadı olmuyor yani herşeyi usulüne göre yaptığınız sürece aracı alınca vergi dairesine bildirirseniz sosyal hizmetlere bildirirseniz maaşınız kesilmez

UGUR89

Moderatör
Moderatör

Merhabalar, Engelli bakım aylığı alınırken araç almak riskli ancak şöyle de bir durum var. Belirtiğiniz fiyat aralığında araç almanın zararı olacağını düşünmüyorum. Ben kendi adıma söyleyeyim araç üzerime varken başvuru yaptığımda bana ticari amaçla kullanmıyorsanız sorun olmayacağını söylemişlerdi. Mantık olarak da lüks bir araç almıyorsunuz(Fiyatı uçuk değil) evin gelirine de artı(+) yönde gelir sağlamayacağı için sorun olmaz düşüncesindeyim(Kendi şahsi fikrim). Araç aldığınızda da bildirin.

gececi01

Üye
Üye
arac alsam nolur sorusuna şu söylenebilir

babam içerdi ama cuma öldü
babam faiz yerdi ama cuma öldü
babam hırsızdı ama cuma öldü

cuma birşey yapmazlar ama cumartesii ...........................

şimdi araç alırsanız maaş kesilmez engelli kızımın adına 90 bin tl ye passat aldım 65 bin tl ödedim kızımın engelli maaşı ve evde bakım maaşı kesilmedi ancak daha sonra kalp krizi geçirdim bana yeşilkart lazım oldu sonra başıma nemi geldi

anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler ARAÇ ALAN SENMİSİN DEDİLER

ARACIN VAR DİYE

9 bin tl gelir gösterdiler haneme
yeşilkart alamadım heray 500 tl ilaç parası aradım
odun kömür şartlı eğitim yardımı vermediler
gss borcum yükseldi
engelli maaşı alamadım her ay 600 tl

aracı sattım

engelli maaşını bağlattım 600 tl
kömür geldi
yeşilkart çıktı
3 aylık 1000 tl ye yakın ilaçlarımı aldım