Araba satişini bildirmeli miyim ?

izmitli

Üye
Üye
Halil Yılmaz bey ben 5 yildir evde bakim maaşi aliyorum. Ilk müracaatta ev ve araba yi bildirmiştik. şimdi satinca da bildirmek gerekiyor mu acaba. Saygilarimla cevabinizi bekliyorum acil.

izmitli

Üye
Üye
Arkadaşlar yokmu bilgisi olan lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır bildirmekle sorumlu değilsiniz ama illada işimi sağlama almak istiyorum derseniz bildirebilirsiniz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam izmitli,

Bana kalırsa kesinlikle bildirmeyin derim zaten evde bakım maaşı için başvurduğunuzda ev ve arabanız olduğunu biliyorlardı. Yapılan yardımları kesmeyi kendisine görev addeden, bunun için elinden geleni ardına koymayan acımasız bir sosyal devletten almak olduğunuz yardımı her ne pahasına olursa olsun kaybetmenizi istemem. Araba yada parası ne farkeder ki? Kusura bakmayın ama '' Uyuyan yılanı, uyandırmayın! '' demek istiyorum.

Sağlıcakla kalın,

izmitli

Üye
Üye
Arkadaşlar bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

VIP

Üye
Üye
Yok artik o kadar da degil arkadasim. Araba almissiniz satmissiniz kurum buna bakmaz. Aile icinde binebilecegiz bir adet ticari olmayan araca ses cikarmazlar. Ha bunu ister satarsiniz. Ister yenisini alirsiniz.

kırık ahmet

Üye
Üye
arabayı satınca ele nakit gecer.yani gelirde artıs gibi oluyor.maasa ihtiyac kalmıyor
bildirirsen maas kesilir
bildirmezsen yıl sonunda incelemede satîs gorunurse..sahtekarlıktan.geriye donuk maası faizle alıyorlar
bes yılda 60 aydan 50 bin tl desek.faizle 75 bin tl icraya verirler

firdevs05

Üye
Üye
arabayı satınca ele nakit gecer.yani gelirde artıs gibi oluyor.maasa ihtiyac kalmıyor
bildirirsen maas kesilir
bildirmezsen yıl sonunda incelemede satîs gorunurse..sahtekarlıktan.geriye donuk maası faizle alıyorlar
bes yılda 60 aydan 50 bin tl desek.faizle 75 bin tl icraya verirler

Hocam bu nasıl mantıktır birde sahtekar ettiniz milleti :)
sattım misal yeni bir araba aldım bu seferde sen fakirsin maaş vermeye devam edelim mi diyecekler
yada düğünden vs kalan bilezik altın ı gördüler bunlar gelir mi sayılacak ?

bu kadar düşünceye gerek yok

konut kredisi ödüyorum bu ay 18bin kadar ara ödeme yaptım. aradım sıkıntı olurmu ALTIN bozdurduk vs dedim
onlar için sıkıntı : adres değişikliği-rapor süresi, durumu-2. bir ev alım vs türü şeyler.

laz_53

Üye
Üye
halil bey merhaba bir sorum olacaktı ıkı sene bakım parası alıyoruz hastanın uzerıne araba alınırsa aldıgım paraları gerı ıade varmı bıde bakım parası alacakmıyım devam edecekmı yoksa kesılecekmı

Tekerlekli Sandalye