Araç Alım Şartları Soru İşaretleri

ogzatbs

Üye
Üye
Merhaba, kardeşim %92 oranlı rahatsızlık sahibi aklımı kurcalayan bir kaç soru var gerçekten çok aradım ama bilgi bulamadım yardım edebilecek varsa gerçekten çok mutlu olurum. Rapor tarihi bitti raporu tekrar çıkartıyoruz. Araç almak istiyoruz kafamı kurcalayan bir kaç şey var ögrenmek için tek tek yazıyorum bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler. Sorularıma geçiyorum:

Kardeşimin Raporu yenilenirken Raporun kullanım amacı kısmına Ötv Muafiyetli araç alımı gibi bir şey yazdırmam gerekiyor mu? Şuan raporda Egitim ve Engelli kimlik kartı tiki işaretli diger protez, cihaz,tekerlikli sandalye sosyal yardım, istihdam gibi şeyler işaretli degil.

Bir diğer sorumda kardeşimin Engelli Grubu işaretlerinde Ortopedik, Sınıflanamayan ve Zihinsel işaretli. Zihinsel işaretli oldugu için sanırım yine dava açmak lazım mı? Sonuçta annem babamın üstüne olacak bu iki konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İsen Buga

Üye
Üye
Rapor oranı %90 olunca ÖTV MTV diye birşey yazılması gerekmiyor... %90 Oran görülürse her şey otomatikman geçerli, başka birşeye ihtiyacı yok...

Araç alımında izlenecek yol diye bir prosedür var. Araç işlemleri kim yapacak. diyelim siz...
Size vekalet vermesi gerekiyor.
Sizin dediğiniz zihinsel işaretli kısmına NOTER'in radarı çeker. Yasal olarak vekalet vermezler.
Noter ayarlarsanız bile sordukları basit sorularına cevap veremezse; şaka olsa bile ciddiye alırlar. Onay vermezler.
Bu konuda emin olmalısınız...

Yoksa ailenizden biri vasi olarak atanacak: Mahkeme kararı gerekecek araç alım satım ilamı. Unutma ki kardeşınız 18 yaş üstü ise araçtan kalan parayı onun hesabına aktarmak zorunda kalırsınız ve o para bloke edilir kullanamazsınız.

ogzatbs

Üye
Üye
Kardeşim 18 yaşında Araç alımına annem gidecek annesi oldugu için vekalet mi alması gerekiyor o kısmı anlamadım zaten annesi vekaleti zaten annemde degil mi ? :D

İsen Buga

Üye
Üye
Bir diğer sorumda kardeşimin Engelli Grubu işaretlerinde Ortopedik, Sınıflanamayan ve Zihinsel işaretli. Zihinsel işaretli oldugu için sanırım yine dava açmak lazım mı? Sonuçta annem babamın üstüne olacak bu iki konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
vasi olacaksınız dava etmeyeceksiniz. Kardeşinizin vasiliği anneniz üzerine alınmasına dair yazı yazıp mahkemeye sunacaksınız.
konu karışmasın diye sorunuza tek tek cevaplayacağım kısaca...

Tekerlekli Sandalye