Araç aliminda bakim parasi kesilirmi?

Arkadaşlar merhaba.siteye yeni kayit oldum bu işleri bilen ve anlayan abilerim ablalarim yardimci olursa sevinirim
izmirde amcamla yaşayan %93 bedensel engelli babaannemin adina,istanbulda kullanilmak üzere bir araç aldik,aracin indirimli fiyati 58 bin tl. ödemenin yarisinida yaptim... Araci haftaaya teslim alacağim ama bakim parasi yüzünden tereddütteyim...babaannem bakim parasi ve rahmetli annesinin maaşini aliyor,amcam özel sektör ssk yok,ev kira başka çalişan yok evde. Sizce ne yapip nasil bir yol izlemem gerekiyor?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Araç alımında bakım maaşı kesilmez. Ancak aracın üzerine alındığı engelli ile araç ayrı illerde olursa ve bu durum farkedilerse araç alımında ödenmeyen ÖTV geri isteniyor muş. Daha önce forumda birisi bu durumla karşılaştığını yazmıştı.

Gani KAYABALI

Üye
Üye
Araç alımında bakım maaşı kesilmez. Ancak aracın üzerine alındığı engelli ile araç ayrı illerde olursa ve bu durum farkedilerse araç alımında ödenmeyen ÖTV geri isteniyor muş. Daha önce forumda birisi bu durumla karşılaştığını yazmıştı.
Halil YILMAZ bey bakım maaşının kesilmediğine emin misiniz. Araç fiyat oranı % bilmem kaç hesaplanıyo filandiye söylemişlerdi onun için biz alamamıştık eğer hakaten kesilmiyorsa sıfır bir araç almayı düşünnüyorum şimdiden teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O araç fiyat raiş bedelinin belli bir kısmı evde bakım maaşında değil 2022 maaşında hesaplanıyor.

Tekerlekli Sandalye