Araç alırken özelge istediler, işkenceye döndü!

Ebsrn

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle biraz uzun yazacağım affınıza sığınarak.Brakial Pleksus hastasıyım.2012 yılında Ötv muaaf olarak aldığım bir aracım vardı,5 yılını doldurdu satalım yenisini alalım diye bir hayale kapıldık.
Bu hevesle gittim ehliyetimi yeniledim,önceki aracım sadece otomatik vitesti yeni ehliyete 35.04 kodunu da eklediler onu da kabul ettim.

Aracımı sattım devrini verdim paramı aldım. Bu işlemden sonra gidip ötv muaf araç almak için Sağlık Kurulu raporu aldım.(Engel oranı %54.Özel Tüketim Vergisi+Özel Tertibatlı araç kullanması gereklidir yazmakta.)

Bir heves gidip araç beğendim,aracı alacağımı belirtip adıma rezerve ettirdim. Sonrasında plazaya gidip ehliyet komisyon raporum ve sağlık raporumun bir örneğini verdim.

İş buradan sonra resmen sarpasardı. Plaza beni aradı bizzat kendiniz başvurmanız gerekiyormuş,Özelge talep formu doldurup raporunuzun bir örneğiyle maliyeye gidin dediler.

Bugün Maliyeye gittim talep formunu ve raporu verdim,Özelgenin cevabını bekleyeceksiniz dedi ilgili memur ne kadar sürer dediğimde 3 günde sürebilir 3 ayda sürebilir süre veremiyoruz dediler.
Ve ben şok olmuş bi şekilde maliyeden çıktım.

Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğini bilmiyorum haliyle büyük bir stres durumuna girdim. Benden önce bu süreci yaşamış arkadaşlar varsa beni bilgilendirebilir mi lütfen?

Birde arkadaşlar forumda beklememek için Ankara'ya gidip elden özelge alanlar olduğunu okudum. Bu Mümkün mü?Bilen varsa bilgilendirebilir mi?Eğer böyle bişey yapılıyorsa ben hemen giderim çünkü sivas kış memleketi çok zor durumda kaldım.

MUSA S

Üye
Üye
Abi Merhaba! Bende sol kol üst extremite brakial pleksus var Şöfor olamazsın dediler ne yapmam gerek

Tekerlekli Sandalye