Araç Almak İstiyoruz Kafamda Takılanlar Var...

alon3wolf

Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı bayramlar,

Sosyal Hizmetlerden evde bakım maaşı almaktadır annem. Hasta olan babam %85 ruh ve sinir hastalıklarından raporu mevcuttur. Babama baktığı için annem maaş almaktadır.

Dayımların yardımı ile bir adet sıfır oto almak istiyoruz uygun fiyata. Bu maaşı alanlar indirimden yararlanabiliyormuş uygun fiyata alabilecekmişiz. Şimdi size sorum bir sıkıntı olurmu nekadar indirim olur şuanda en ucuz otomobil Peugeot 206+ şuan sitede sıfır fiyatı (26bin tl) bu otomobili alsak nekadar bir indirim söz konusu dayımların yardımı ile bu otomobili almak istiyoruz.

Ayrıca, yaşım 19 ailem ile aynı evde yaşıyoruz araç benim üstüme olacak. Bir sıkıntı olurmu nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olun lütfen.

Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler kolay gelsin.

İsen Buga

Üye
Üye
%85 rapor ile nasil alacaksınız?

%90 ve üzeri rapor olursa eyvallah diyeceğim ama siz o rapor ile nasil maceraya atlayacaksınız? Maliye size izin verecek mı ki? Faizini kim ödeyecek?

alon3wolf

Üye
%85 rapor ile nasil alacaksınız?

%90 ve üzeri rapor olursa eyvallah diyeceğim ama siz o rapor ile nasil maceraya atlayacaksınız? Maliye size izin verecek mı ki? Faizini kim ödeyecek?

Rapor konusunda farkındayım. Rapor konusu haricindeki açıklamaları yaparsanız sevinirim. Ayrıca yorumlarınızı biraz düzgün yazın. Karşında çocuk yok. İnsan gibi birşey sorduk.

İsen Buga

Üye
Üye
Bayii kafasına gore indirim yapar kolay gelsin. % 37 civarında maksimum indirirler. Önce bayii karı sonra KDV daha sonra ÖTV indireceksin, en sonunda indirdigin rakama önce KDV sonra bayi karı bindireceksin. Evdeki hesap bayiye uymaz.

Araba alırız bayi karlı çıkar ilerleyen günlerde maliye durumu farkederse size ÖTV faizi ile birlikte ödettirir. Bu konuda uyarayım. Fazla çocukluk yapma bence...

alon3wolf

Üye
Bak birkere yazdım bir daha yazıyorum. Laftan anlamıyorsun sanırım önce yazdıklarını düzgün yaz arkadaşım!.. Ayrıca maliye durumu ne fark ediyor kaçak birşeymi yapıyoruz bize tanınan bir hakkı kullanacağız sadece nasıl oluyor ne yapmalıyız diye soruyorum.

Dayımlar destek çıkacak bir adet araba almak istiyoruz bize tanınan hak ile. Neyin farkına varıyor maliye kaçak birşeymi yapacaz? Ne bu nefret ne bu kin? Düzgün konuşma adabın yokmu senin.

İsen Buga

Üye
Üye
Yardımlardan anlamayacak kadar bu duruma düşmeniz cok acı. Yardımcı olmama gerek yok büyür git al.. Araba su fiyatta olur bu fiyatta olmaz denilmez. Bunu izah ettik anlamadın. Ayrıca hak değil kacak bir durum soz konusu..

Kolay gelsin hayat senin..

kartal1960

Üye
Üye
merhabalar bende babamın %100 özürlü raporu var 2022 muhtaç ması almakta annemde evde bakım ücretı almakta gerektıgı icin otomobıl aldım sıfır kılometre arac babamın uzerıne parasını ben ödedeım 23.000 tl babamla annemım maasında kesıntı gıbı sıkıntı olur mu

İsen Buga

Üye
Üye
Genelde olmaması lazım ama memur memurluk mevzuatını ters anlayıp da olmaz efendim gibi laf edebilir. Dolayısıyla yapacak ek şey kalıyor ilgili memura sormak. Önerim su: berikinin yanına gidip ileride olurda araç alma durumumuz olursa ne kadara araç alabiliriz deyin? Mesela 8 bin liralık. Araç aldığımızda sorun ile Başbasa kalmak istemiyorum deyin. Onlarda size belli limit verecektir. Yazılı talep dein o limiti gerisi sizin dusuneceginiz olur.

alakasi

Üye
Üye
alon 3 wolf raporunuz 85 se alamazsın indirimli arac % 90 olmalı enaz yönetmelik böyle 85 le indirimden yararlanamazsın söylüyen yanlış bilgilendirmiş

alakasi

Üye
Üye
kartal arac binekse ticari degilse pek sıkıntı olmaz

mr.boris

Üye
Üye
Arkadaşlar benim özür raporum yüzde 47 ben araba alırken indirimden yararlanamaz mıyım?

alakasi

Üye
Üye
Engeliniz ayak ve koldaysa% önemli degil olur indirimli fakat diger engelliler 90 aşagisi indirimden yararlana maz SİZİN ENGELİNİZ NEY ACABA M.R BORİS

Tekerlekli Sandalye