Araç takası

necmiye1122

Üye
Üye
Ötv indirimli alınan araç 5 yıl dolmadan başka bir engellide olan araçla takas olabilir mi

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=18569]necmiye1122[/MENTION]
ÖTV indirimli alınan araç eğer araçta özel tertibat varsa sizinle aynı tertibata ihtiyaç duyan başka bir engelliye satılabilir ve aynı şekilde sizde başka bir engelliden aynı şartlarda araç alabilirsiniz. Buna kısaca engeliden engelliye araç satışı deniyor. Siz bu satışı ister takas şeklinde yapın ister direk nakit olarak yapın size kalmış birşey.

necmiye1122

Üye
Üye
5 yıl dolmadan da takas oluyor yani yanlış anlamadıysam ve satışı nerede yapabilirim bn lüleburgazda ikamet ediyorum burda engelliden engelliye devir olamaz dendi bana

necmiye1122

Üye
Üye
Öncelikle cvpnz için teşekkürler , bnm sormak istediğim aracı alalı 5 yıl dolmadı , başka bir yılı dolmamış 90 üzeri engelli üzerine alınmış araçları karşılıklı takas etmek

Levent 0003

Üye
Üye
Öncelikle cvpnz için teşekkürler , bnm sormak istediğim aracı alalı 5 yıl dolmadı , başka bir yılı dolmamış 90 üzeri engelli üzerine alınmış araçları karşılıklı takas etmek

Engelli apartili aracimi yeni alip 1 ay sonra ev aldigim için engelli bir baskasina.sattim sim di.bem nasil arac alabilirim 2ci el araba alabilirmiyim.yani yani baskasinin.aldigi yeni arabayi ben alabiliyormuyum

LG-H818 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Ademk

Üye
Üye
Halil bey 2017 de aldığım ötv siz 200.000 lirayı geçen aracı başka bir engelliye satabiliyormuyum? 200.000 tl limiti 2. el araçtada geçerlimidir? Yani ben bu aracı bu yeni yasa yüzünden engelli birine satamazmıyım

16salih16

Üye
Üye
Araç takasında ÖTV süresi?

Otv suresi 5 yil ya, diyelim 3. Yilinda baska engelliyle takas ettim. Aldigim aracin otv suresi eski aldigim araca goremi devam ediyo, yoksa satis yapabiliyormuyum istedigim zaman

Tekerlekli Sandalye