Aracı nasıl üzerime alırım

aymetlay

Üye
Üye
Merhaba. Kızım 1,5 yaşında iken onun adına engelli raporu ile sıfır araç aldım. Üzerinden 5 yıl geçti. Yeni çıkan rapor oranı düşük geldi. Şimdi kızım 7 yaşında ve onun adına aldığım bu aracı kendi üzerime almak istiyorum. (plakaya yazılan cezaları takip edemiyorum, sigorta onun adına olduğundan yüksek çıkıyor.) Yasal vasisi ben olduğuma göre bu devir işlemi için nasıl bir yol izlemeliyim? Daha önce böyle bir tecrübesi olan ya da bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Bilişsel Gelişim = ÖGV
Herkese iyi günler diliyorum.

ahmet34

Üye
Üye
yanlıs demezsem bılgım dahılınde
satısını sıze yapacak,noterde bu oldugu ıcın gereklı belge ve ucretı yakındakı noterden kolayca ogrenır halledersınız

İsen Buga

Üye
Üye
yanlıs demezsem bılgım dahılınde
satısını sıze yapacak,noterde bu oldugu ıcın gereklı belge ve ucretı yakındakı noterden kolayca ogrenır halledersınız
Doğru bilgi..

Noterden üzerine geçireceksiniz. 5 yıl tam dolması gerekiyor. Ondan sonra ÖTV şerh düşüyor; o zaman alabilirsiniz. Şerh düşmemiş ise düzeltilmesi için vergi dairesine başvuracaksınız.

aymetlay

Üye
Üye
Doğru bilgi..

Noterden üzerine geçireceksiniz. 5 yıl tam dolması gerekiyor. Ondan sonra ÖTV şerh düşüyor; o zaman alabilirsiniz. Şerh düşmemiş ise düzeltilmesi için vergi dairesine başvuracaksınız.
5 yıl doldu. Ben sadece noterden mahkeme kararı falan olmadan üzerime alabilirim değil mi?

İsen Buga

Üye
Üye
Mahkemeye gerek yok..
18 yaşından büyük olursa mahkeme gerekiyordu. Şuan 7 yaşında -maşallah- kızımız için öyle bir kural yok..
İyi günde güle güle kullan..

ahmet34

Üye
Üye
5 sene dolunca sokaktan gecene bile satılıyor

Tekerlekli Sandalye