ARACIM PERT OLDU KASKO NASIL ÖDEME YAPAR

Nihat kılıç

Üye
Üye
Merhaba iyi günler 2019 yılında ÖTV indirimli araç aldım.
10 gün önce kaza yaptım araç serviste 300 bin civarı hasar kaydı oluşmuş muhtemelen pert karşı taraf hatalı.
Öğrenmek istediğim konu; Kasko şirketi çoğu kişinin söylediğine göre aracın pert olup olmayacağını bana soracakmış eğer pert olsun dersem aracımın piyasa değerini hesaplayıp indirimi piyasa değeri içinden düşüp bana öyle ödeme yapacakmış.
Bu durumda kaybım var sonuçta kasko yaptırırken bana ÖTV li araç diye kasko yapmadılar.
Eğer başına gelen var ise yada bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
Pert kabul edip piyasada benzeri aynısından yeni araç iste.. Size 2 el araç bulurlar isterseniz alabilrisiniz.....
Yada paramı isterim derseniz parada alabilirsiniz. Size kalmış... Araç ne kadar kötü ise tamiri zor; ayrıca satışı da çok zor olur. Pert kabul edip çekilmek bence (bakın benim düşüncem bu- siz ne derseniz haklısınız, bana bakmayın)...

İkinçi aşamaya geçiyoruz....
Sigorta şirketleri piyasada en düşük değerden araç bedeli öder size..
Dava açabilirsiniz ayrıca... Bunun için bu işe ehli avukat bulmak lazım. Parasına tabii ki...

Piyasası ortalama 100 bin olan araç için size en düşük bedel 90-80 bin verir. siz ya km ile aynı aynı model araç isterseniz 2 el verir (ne kadar güvenilir bilmem).. Sıfır araç vermezler..

Tekerlekli Sandalye