Artık Tıbbi cihazlar için para ödenmeyecek!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
SGK açıkladı; Artık Tıbbi cihazlar için para ödenmeyecek!

Vatandaşlar tıbbi cihaz almak için önce ödeme yapıyor, daha sonra SGK'dan paralarını tahsil ediyordu. Yeni anlaşmayla bu durum ortadan kalktı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) arasında, sigortalıların daha önce kendi imkanlarıyla temin edip, bedelini daha sonra SGK'dan aldıkları tıbbi cihazların sağlık bakanlığınca ücretsiz sağlanmasıyla ilgili protokol imzalandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, protokolün ardından SGK'nın elindeki 200 bine yakın cihazı da devraldıklarını bildirdi.

"Artık vatandaşlarımızın hastaneden taburcu olmasına, sonrasında SGK'ya gitmesine gerek kalmadan, ihtiyaç duyduğu tıbbi cihaz ve malzemelerle ilgili organizasyonları Sağlık Bakanlığı olarak biz yapacağız." dedi.

"ŞAHIS ÖDEMELERİYLE İLGİLİ SORUNU ORTADAN KALDIRIYORUZ"

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı da daha önce tıbbi cihaz ve malzemeye ihtiyacı olan sigortalıların bu cihaz ile malzemeleri kendi imkanlarıyla satın aldıklarını, ödemelerin bedelini SGK'dan karşıladıklarını anımsattı.
Protokolle tıbbi cihaz ve malzemelerin artık Sağlık Bakanlığınca karşılanacağını, bunun ödemesini de SGK'nın Bakanlığa yapacağını vurgulayan Bağlı, "Şahıs ödemeleriyle ilgili sorunu ortadan kaldırıyoruz. İlgili tarafa doğrudan biz ödemeyi yapacağız, vatandaşı aradan çıkartacağız. Sağlık Bakanlığına, mevcut işlerinin yanında bizim üzerimizdeki böyle bir yükü de aldıkları için teşekkür ediyorum. Kendileri sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiler." değerlendirmesinde bulundu.

güvenin

Üye
Üye
Bir mayıs itibarıyla yürürlüge girmesine ragmen malzemeler ücretsiz olacak bilgisi protezim de kullandıgım dizüstü silikon soket i almak için medikalcime sordum yok öyle birşey diye cevapladı önceki düzen devam ediyor diyor mazelmemi nasıl temin edecem bilen birisi acil yardım etsin lütfen

ZP1000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

güvenin

Üye
Üye
Dizüstü körüklü silikon (liner over) medikalciden istedim yok öyle bedava eski sistem devam ediyor ver parayı al malzemeni cevabı verdi nasıl hareket etmek lazım

ZP1000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye