Artık vergi indirimi için alınan raporların oranları düşürülmeyecek mi?

ural25

Üye
Üye
“Vergi indirimine esas raporlar
MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır.“ denildi. Bundan böyle artık hastanelerin sağlık kurullarının verdiği raporlardaki oranlar geçerli olacak, Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulu oranları düşüremeyecek. Çalışan özürlüler de artık daha kolay vergi indirim belgesi alacaklar ve emekli olabilecekler. (( 30 MART 2013'TE remigazetede yayınlanan bu değişiklikle,benim gibi 2 kez vergi indirimi almış ve sağlık kurulu tarafından düşürülmüş kişiler ve hatta halen süren yeni açtığım davam var nasıl etkileneceğiz ayrıca ilk raporum sürekli 2.cisi 3 yıl gecerli fakülte raporudur.mahkemeye son indirilen rapor için açtım davayı..bu yenilikle neler değişir faydası olur mu bizlere?

ural25

Üye
Üye
ben 2006dan sonra 2 kez aldım raporu ama kurul düşürdü..şimdi davalığım bu yasaya göre ne olacak şimdi..düşürülmüş raporlarımı kabul edicekler mi..ya mahkeme sürecim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İşin hukuki boyutunu tam bilemem. Ama son yönetmelik sizi haklı çıkartıyor. Düşündüğümde mahkemede buna göre karar verir diyorum. Ama net bir şeyde söylemek zor.

ural25

Üye
Üye
tşk ederim biraz bekliycem sonra araştırırım.şuan yeni çıkmış bir yasa bilgiler kısıtlı.defterdarlığı aradım şuan elimize yasa ulaşmadı dediler.

Tekerlekli Sandalye