AS, bel fıtığı ve kalp hastalığı sağlık kurulu rapor oranları?

q_in

Üye
Üye
Herkese merhaba.. Direk konuya gireceğim yardiminiz icin sagolun simdiden..

5 yasimda asd operasyonu gecirdim. Kalbim delikti kapakcik değişti bu sebeble askere gidemedim..

2 sene once bel fitigindan ameliyat oldum ama ayni yerde tekrar fitik olmuşum L5-S1 de kontrastli mr sonucu elimde..

2.5 yildir sirt agrisi cekiyorum ve 2 ay once tani koyuldu as hastasiymisim.. 2 aydir günde 14 tane ilac iciyorum fayda görmedim önümüzde ki ay asi tedavisine baslayacakmis doktorum.. Ilac raporum elimde.. HLA-B27 test sonucum pozitif cikti.. Bu hastaliklarin toplam orani %40 i gecer mi sizlere sormak istedim.. Ozel sektörde zihinsel engelliler ogretmeniyim rapor konusunda biraz bilgim var ama oran konusunu bilmiyorum..

As den kaynakli az hareket kisitligim var sola biraz egik ve boynum one dogru biraz egik.. Bilgiler tam aciklayici mi bilmiyorum saygilarimla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
AS den kastınız ankilozan spondilit sanırım. Eğer öyleyse AS hastası olupta yüzde 40-70 arası rapor alanlarda var daha düşük oranları alanlar da bu tamamen as nin vucutta bıraktığı etkiye bağlı verilen bir oran. Örneğin benim as hastası bir arkadaşım ona %45 oranında rapor verildi. Saydığınız diğer hastalıklar içinde aynı şey geçerli olmakla birlikte ben bu 3 hastalığın balthazard formulü ile hesaplanması sonucunda %40 ın üzerinde sağlık kurulu rapor oranı alacağınıza inanıyorum.

q_in

Üye
Üye
Evet Halil Bey ankilozan spondilit rahatsizligim ama dediğim gibi vucudumda fazla bir problem yok sabah dayanilmaz agri cekiyorum biraz yana ve biraz öne basik durumum tabi bu birazin ölçülerini vermem lazim ama tam bilmiyorum.. Sağlık kuruluna girip de hem as hem fıtık hem kalp ameliyati var demekten çekiniyorum aslinda ama raporu da almam lazim tam dinleyecek doktor lazim aslinda

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pardon ama neden çekiniyorsunuz. Değil 3 insanlar 8-10 hastalıktan rapor alıyor. Ayrıca sağlık kurulu raporu alırken şu yol izlenir. Tüm baranş dr'ları tek tek dolaşılır ve tüm hastalıklarınız söylenir. Örneğin kalp haslaığınızı kardiyoloji dr dinler ve kardiyoloji dr'u oranı belirler. as, ve bel fıtığı için ayrı dr'lar oranları belirler. sonra bu oranlar toplanıp nihai oran belirlenir. Bunda çekinecek bir şey yok. herkesin her zaman yaptığı rutin işler. Ayrıca dr'unda görevi. size lütufta bulunmayacak görevini yapacak hepsi bu.

q_in

Üye
Üye
Tesekkur ederim size bi sansimi deneyeyim. Saygilar

Tekerlekli Sandalye