Aşk ve kokain aynı etkiyi yaratıyor!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yapılan araştırmaya göre aşık olmak kokain gibi uyuşturucu etki yaratıyor.

İlk görüşte aşkın beyinde etkisi, mutluluk hormonu salgılanmasını tetiklemesi ve bu olayların sadece saniyenin beşte birinde meydana gelmesi biliniyor.

ABD’li araştırmacılar aşık olma anında beynin 12 bölgesinin harekete geçtiğini gösterdi. Bu bölgeler arasında zeka ve yetenekle ilgili bölgeler de bulunuyor.

Aynı zamanda beyin keyif yaratan hormonlarla da doluyor. Tüm bu belirtiler kokain kullanımı sırasında da görülüyor.

santomaster

Üye
Üye
............ beni ürküttü açıkçası bu aşk ın kokain kullanmaya benzetılen yazısı ve araştırması...benzetilebilecek o kadar çok 1000 lerce şey varken bence kokaın ustunden arastırma yapması ilginç geldi ..........bu yazıyı reşit olmamıs yegenımın yada başka birinin okuyup yanlış anlamasın dan ürktüm.......tanrı hepimizi korusun o bilim adamlarına da tartıya elma ile armut un yanyana konulamıyacagının ilmi ni nasıp etsin inşallah......

sinandeniz

Üye
Üye
adamlar aynı duyguyu verdiğini anlatmış dememşişki gidin koko için :)

bence yerinde bir araştırma örneğini yaşadım bir arkadaşım kokain içme sonucu kafayı sıyırdı aslında sıyırmıştıda şimdilerde biraz biraz iyi oldu oda söyylerdi bir kere bile içme sonucu ben aşık oldum demeyen olmaz derdide inanmazdım hadi len derdim serserilik senin içinde var o b... içiyosun derdim demek gerçekten doğruymuş way be bu bilgiyi paylaşan arkadaşımızı canı gönülden teşekkür ederim bilinçlendirici bir paylaşım

santomaster

Üye
Üye
dememıs gidin için diye ama kendi paylaştıgınızı okursanız nerey gıttıgı sızın tarafınızdan sabıtlenmıs

Tekerlekli Sandalye