Askerde Psikyatriden Çürük Aldım Tazminat Alabilirmiyim

X21

Üye
Üye
Selam Herkese 93/4 Olarak Askere Gittim 6 Ay Askerlikten SOnra Pskoloji SOrunlar Yaşadım , İlkinde 2 Defa 10'aR Gün sıhhı istiraah aldım 3üncü gidişimde 21 hava değişimi verdiler .Sorunlarım dewam edince komutanlar tekrar yolladılar ve bu sefer çürüğe çıkardılar , Tazmınat Alabilirmiyim , Sivildeyken Hastanenın Kapısından Geçmezken Askerde Hastaneden Çıkmadım , 4 Gun Ruh Ve SInirde bile yattım Elazğda, Tuncelide Askerdim.

Bu Konuda Bilgisi Olanlar Lütfen Yardımcı Olsun, Çürük Kagıdımda Not Olarak: İlgili Personelin Ön Raporudur Bu Belge İle Kesın İşlem Yapılmaz.Kat'ı Rapor Oany İşlemleri Tamamlandıktan SOnra Gönderilecektir Yazıyor...

1 Ay Oldu Çürük Almışım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sende oluşan pskolojik sorunların askerlik nedeniyle daha doğrusu üstlerinin veya devre arkadaşlarının tutum ve davranışlarından kaynaklandığını iddia ediyorsun sanırım. Eğer öyleyse bunu ispat etmelisin. Ve bunu ispat etmekte çok zor. Bence tazminat alma olasılığın çok düşük.

X21

Üye
Üye
Sende oluşan pskolojik sorunların askerlik nedeniyle daha doğrusu üstlerinin veya devre arkadaşlarının tutum ve davranışlarından kaynaklandığını iddia ediyorsun sanırım. Eğer öyleyse bunu ispat etmelisin. Ve bunu ispat etmekte çok zor. Bence tazminat alma olasılığın çok düşük.

Benım Üstlerim ve devrelerim olmadı tuncelide Münferit gittiğim için karakolda sadece 1 hafta kaldım psikolojim alt üst oldu Kötü Şartlardan Dolayı , Diğer Gunlerim Hastane Ve KtmLerde Geçti.

lamatah

Üye
Üye
Elindeki belge geçici nitelikteki ön rapor. Esas önemli olan teşhis kısmında ne yazdığı.

Ayrıca psikiyatrik rahatsızlıklar genetik faktörlere bağlandığı, ergenlik ve sonrası dönemde (20-25 yaş) ortaya çıktığı için sorun bizde değil diyerek işin için sıyrılırlar.

Psikolojik ve psikiyatrik ayrımının iyi yapılması gerekiyor. Ben ruh hastasıyım. %40 raporum var askere de alınmadım.

Her şeye rağen dava açmakta kararlı isen dava açmadan evvel mutlaka elindeki raporla bir ihtisas hastanesine git ve oradan da durumunu belirtir bir rapor al.

Tekerlekli Sandalye