Askerden çürük raporu aldım. Erken emeklilik için başka rapor almalımıyım?

ramazan

Üye
Üye
s.a abi ben ramazan yeni üye oldum askerden %53 çürük raporu aldım sanırım sivil hayatta yararı olmuyor devlet veya özel hastaneye gidip erken emeklilik için rapor alabilirmiyim ve en az yüzde kaç olması gerekir teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engellilere tanınan kademeli erken emeklilik haklarından yararlanabilmen için sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastaneden en az %40 oranın da bir rapor alman gerekiyor.

ramazan

Üye
Üye
mesela aynı %53 aldım diyelim ne gibi haklardan yararlanabilirim şimdiden teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ucu açık bir soru. :)
SSK'lı, bağ-kurlu çalışıyorsan yada çalışacaksan engelli erken emekliliğinden yararlanabilirsin, gelir durumun uygunsa 2022 maaşı alabilirsin v.b gibi gibi gibi...

rıdvann

Üye
Üye
s.a ben askere gitmeden önce verem hastalıgı geçirdim bu yuzdende çürük aldım sigorta başlangıcım 2008 yılı halen aktif erken emeklı olm sansım varmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engelli emekliliği ve diğer tüm engelli haklarından faydalanmak için %40 oranında rapor almak lazım. Verem geçirmeniz nedeniyse askerden çürük raporu alabilirsiniz ama sağlık kurulu rapor oranı düşünüldüğünde geçirilen verem nedeniyle %40 oranında rapor almak neredeyse imkansız bir durum.

Tekerlekli Sandalye