Askerden muaf olma ihtimali ?

oruc.ozdemir34

Üye
Üye
Askerden kaçmak gibi bir algı oluşturmak istemiyorum. Askere gitmek için hazır 3 sene daha varken bozdurmak istiyorum.
Bedenen sağlıklı biriyim diyemem.
Tek testislilik mevcut onun için Ameliyat oldum.
Bağırsak düğümlenmesi oldu onun için ameliyat oldum ve tekrarlaması mümkün olan bir hastalıktan ziyade günlük hayatta karın ağrısından duramam gibi hallere getiren bir yaşantı sürmeme sebep olan, işten , okuldan izin alıp eve gelemem sebep olan gibi türevli hayatımı etkileyen iz bırakan bir durumu var. Ayrıca soğuk da üşütme vs yaşadığım zaman bu durumları daha çok yaşayıp tüm hayatımdan zevk alamaz hala getiren acillik hala düşüren bir durum diyim.
Onun haricinde sağ akciğerden spontane pnömotoraks geçirdim. Çok ağır veya ıkınma basınç gibi türevli şeylere dikkat etmem gerekir.
Onun haricinde ses tellerimde sulkus var. Sesim çabuk çatallanıyor ve kısılma oluşuyor.
Bunun dışında sol kalçamda tanısını daha çözemediğimiz soğuk havalarda daha çok etkilenen ağrı sonucu hareket kısıtlığı sağlayan bir ağrı var( bel fıtığı tanısı koyulmadı)
Bu Arada sağlıkçıyım ben.
Sadece bu şekilde bu sıkıntılarım varken ben askerden işkence çekermiyim. Sonuçta evin gibi değilsin istediğin gibi herşeye sahip değilsin tek korkum bu. Yoksa Allah'ın izni ile askerden kaçan biri değiliz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=20290]oruc.ozdemir34[/MENTION] , Bu kadar hastalığın varken seni askere alacaklarını pek sanmıyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Öncelikle çok geçmiş olsun bu yaşta bu kadar rahatsızlığa sahip olduğunuz için gerçekten üzgünüm çünkü benimde askerlik çağında oğlum var.

Sağlıkçı olduğunu söyleyen birinin sahip olduğu hastalıklarının askerlikten muaf tutulup tutulamayacağını engelliler sitesinde sorması ve yanıt araması hayli ilginç geldi kusura bakmayın ama ben okumayı seviyorum ve okuduğum konu beynimde binlerce düşünceyi çağrıştırıyor ve içimde kalmasın diye bunları yazmak istiyorum;

''Askerden kaçmak gibi bir algı oluşturmak istemiyorum.''
deyişinize takıldım aslında. Neden bunu kendinize dert ediniyorsunuz ki? Askerden muaf tutulmak gibi bir isteğinizin olması tıpkı askere gitmek için yana yakıla tutuşmakla aynı bence. Bu ülkede doğmuş, yaşayan ve 20 yaşını dolduran her Türk gencinin her ne kadar zorunlu bir vatandaşlık görevi olsa dahi gidip gitmeme isteği olmasından daha normal ne olabilir?

Elbette tam tersini düşünenler olacaktır ama benim düşünceme göre bu ülkede analar sırf şehit olsun diye evlat doğurmuyor. Bir Türk genci bu devirde ne zorlukla büyütülüyor bundan devlet büyüklerinin haberi olduğunu hiç sanmıyorum ama gerçek düşüncem şudur ki adaletin olmadığı bir ülkede sırf fakir diye, sırf şark kökenli diye, sırf bedelli yapamadı diye gidip pisi pisi pusuya düşürülerek kuzu kuzu ölmesine ben daha fazla dayanamıyorum. Zenginin çocuğu bedelli yapsın bizim fakir Mehmetçikde sözüm ona vatan için can versin :( Yok böyle bir adaletsizlik!!!

Boşver sen kardeşim her kim hakkında ne düşünürse düşünsün zerre kadar umurunda olmasın. Sağlık yoklamasından geçemezsen askerlikten muaf olursun işte bu kadar.

Elalem ne der? diye düşünenlerin ördüğü yıkılmaz duvarlardan oluşan hapishanede yaşamaktansa ''Ben askerlik yapmak istemiyorum'' diyebilme özgürlüğüne sahip olabilmeli insan...

Hakkında en hayırlısı neyse o olsun dileklerimle...

oruc.ozdemir34

Üye
Üye
Selamlar ;
Sağlıkçıyım evet burda sormamdaki sebep genel bilgi toplamak benim gibi olan varsa deneyimli kişiler veya sizler gibi fikir beyan edenlerden bişeyler öğrenmek. Askeriye heyet kısmı bambaşka normal doktor veya başka birinin bişey demesi ile askeriye heyetinin demesi arasında fark olduğu için. Sağlık konusunda genel tıp çevresinde değil diş üzerine sağlıkçıyım.
Askerlik konusunda insanlar elbet orda bişeyler kazanır güncel hayatı ve sonrası için. Ama sizinde dediğiniz sözlere zengin fakir algısı gibi durumlara katılıyorum doğru söylüyorsunuz.
Bu arada yaşım 25 haklısınız bu yaşta bu şekilde sağlık sebepleri benden ötürü değil Allah'ın taktir ilahisi diyorum şükür ediyorum hep. Ama askerlik yaşantısın güncel hayatında gibi olmucağın gibi istediğin zaman hastane dinlenme gibi türevlere sahip olma imkanın el vermiceğinden bir tereddüt var. Yoksa borcumuzu ve hakkımız neyse onu yaşamaktan kaçamayız ne kadar kaçmak istesekte.

Güzel yorumlarınız için tşk ederim cümlemizin hakkın da inş hayırlısı olsun.

erman33

Üye
Üye
Arkadaşlar ben 3 yıl önce curuk aldım 7 yaşında ameliyat olmuştum ama hiçbir sıkıntım yok gen curuk verdiler ben bu curugu nasıl bozarım ve uzman cavus veya erbaş liga aday olmak iştiyorum

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

oruc.ozdemir34

Üye
Üye
Arkadaşlar ben 3 yıl önce curuk aldım 7 yaşında ameliyat olmuştum ama hiçbir sıkıntım yok gen curuk verdiler ben bu curugu nasıl bozarım ve uzman cavus veya erbaş liga aday olmak iştiyorum

Selam , öncelikle geçmiş olsun.
Hangi hastalık üstüne ameliyat oldunuz?

oruc.ozdemir34

Üye
Üye
7 yaşında kalbimden oldum kalbi. Delikti ama hiçbir sıkıntı yok allaha şükür

Şükür Allah sağlıktan ayırmasın inş. Ama TSK da da belli kurallar var onun haricinde sanırım asker olamazsın net bilmemekle. İhtimal çıkar o zaman mecbur gidersin ama bu durumlara izin verirmi direk askerlik şubelerinden öğrenmen daha sağlıklı olur

Tekerlekli Sandalye