Askerken çürük raporu alarak terhis edildim. Faydalanacağım haklar nelerdir?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
arkadaşlar ben zamanında askerlik yaparken rahatsızlanmş olup çürük raporu alarak terhis edildim. 10 ay askerlik yapmıştım. rahatsızlıgım askerde başlamıştı. şimdi bu askelik raporumla faydalanacagım haklar nelerdir. maaş v.s haklım var mı
bilgi verilmesini arz ederim

E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Askerlik döneminde bir hastalığa yakalanıp A.E.D raporu alıp askerlikten muaf olanların yasal hakları diye birşey yok zaten askeriyenin vermiş oldugu rapor sivil hayatında pek bir işine yaramaz, askerlik boyunca orda rahatsızlandıgını falan ispat etmen gerekir ettigini varsaysak bile bunun sana getirisi olan bir hakkın yok yani maaş baglanması söz konusu degil, ancak engelli olarak yeni rapor alıp 2022 ve bakım maaşı şartlarını degerlendirebilirsin ama bunlar için dedigim gibi askeriyenin elverişli degildir raporu geçerli olmaz.

yb_durgun

Üye
Üye
benim bildiğim kadarı; gazi ünvanı almışsan haklardan yararlanırsın, gazi maaşı - iş mürecaatlarında öncelik gibi A.E.D almışsan mahkemeye verilsen yaptığın gün kadar tazminat alırsın en iyisi bir avukatla görüş en iyisini onlar bilir

yb_durgun

Üye
Üye
bende 5 ay askerlik yaptım AED raporu verdiler. sonradan öğrendim AED alıpta mahkemeye verip para alanlar olmuş bende zaman geçtiği için uğraşmadım ama alanları duydum.

oguz06

Üye
Üye
ben ilk muaynede hastaneye sevk edildim ve bana askerlik yapar eğitim göremez raporu verildi nese askere gittim uğraşmadım yemin töreninden sonra rahatsızlıktan dolayı has. sevk edildim git gel falan has. yatırıldım üç gün sonra kurula çıktım ve çürük raporu dediğimiz askerl,ğe el verişli değildir savaşta sefer emri alırı verdiler yolladılar. hiç davada bulunmadım 1.5 ay askerlik yaptım o duyguyu biraz olsun yaşadım ya yeter bana askeriyenin parasını alıpta napcam arkadaşlar yanlış düşünmeyin kimisi var direk mahrum oluyor boş verin

sinandeniz

Üye
Üye
olurmu öyleşey hastalığı askeryede kaptığını ispaat ederisen devletten para alabilirsin tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum ama arkadaşlarımdan çürük raporu alıta devletten bi miktar para aldıklarına iahit oldum

Tekerlekli Sandalye