Askerlige elverişli degildir raporum var emeklilik için hangi yolu izlemeliyim?

Öncelikle kolay gelsin. 2008 yılında AS rahatsızlığım yüzünden askeriyeden AED verdiler. Raporda B/63 F-3 yazıyor. bunun ne anlama geldiğini bir türlü anlamadım.

ve kimileri emekli olabilirsin diyorlar bu doğrumu. 3 bin güne yakın primim var. ne yapmam gerek nerden başlamalıyım. emeklilik için cevap verirseniz sevinirim.
Kolay glsin.

kusura bakmayın bu saatlerde malum insanlar yavaş yavaş işten cıkıyor.

bu rapor sadece erteleme veya muafiyet (askerlikten) yaramaktadır. öncelikle eğer emeklilik işlemleri yaptırmak istiyorsanız bu raporla beraber bir sağlık kurumundan özürlü sağlık kurulu raporu almanız gerekmekte. bununla vergi dairesinden vergi indirimi alarak çalıştığınız firma veya kurumda engelli personel statüsüne değiştirirseniz. sgk tarafından gününüz geldiyse emeklilik işlemleriniz başlar.

benim bildiğim böyledir. umarım işinize yarar.

Askerliğe elverişli değildir raporu sivil hayatta hiç bir işe yaramaz. Engelli emekliliğinden ve diğer tüm engelli haklarından yararlanmak için sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastaneden sağlık raporu almalısın.

Arkadaşlar ben hastane sağlık kurulundan askerliğe elverişli değildir rapor aldım benim her iki göz de 0.2 görüyor dediler ve ona göre rapor aldım engelli raporu için başvurursam yüzde kaç ihtimalim var

Geri