Askerlik yoklamasına geç gitme ve para cezası

ysfky

Üye
Üye
Merhaba;

3-4 sene önce aöf de öğrenciydim ama ameliyat olduğum için sınavlara giremedim ve öğrenciliğim o sene iptal oldu ve ardından yoklama kağıdım geldi.Yoklamaya gittiğim de geç gittiğimi belirttiler sebebini sordular ve ameliyat olduğumu bunu belgeleyen raporlarım olduğunu belirttim.Toplamda aralıksız 11 aylık istirahat raporum vardı ve kopyasını teslim ettim.Daha sonra neredeyse 1 ay sonunda askerlikten muaf raporunu aldım şubeye gittim yine başa dönüp arada boşluk olduğunu belirttiler ve sebebini sordular yine raporlarımı anlattım bu sefer özel hastaneden aldığım için asıl raporu istediler gittim aldım aslını teslim ettim şubeye tamam dediler.Aradan yaklaşık 2 sene geçti bağlı bulunduğum şubeden ceza aldığımı belirtir evrak geldi.Yoklamaya geç gittiğim için para cezası almışım belli tarihe kadar itiraz hakkım varmış.Bunun üzeirne adliyey gittim itiraz dilekçesi ve evrakları ekledim yolladım.Cevap geldi ama cevabı anlayamadım avukat arkadaşa gösterdiğim de bana tekrar cevap yazacaklarını belirtti.Bu olay olalı 5-6 ay oldu halen devam ediyor.Ben doğuştan engelliyim askerden muaf aldım buna rağmen ben bu cezayı ödeyecekmiyim yahut bi süre sonra bu cezayı benden faiziyle birlikte alırlar mı ? Son olarak ne yapmalıyım yasal olarak bu ceza doğrumudur ben zaten engelliyim muaf almışım geç gitsem ne olur erken gitsem ne olur zaten geç gittiğim için raporlarımı verdim yani atıyorum arada 1 günlük boşluk olsa dahi cezamı gerektirir.Bu andan itibaren ne yapmalıyım.Konu hakkında desteğinizi rica ederim.

Not:Evrakları ektedir

https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=2tDOXETK0ezbEGPxsiSt9+FNoxRbhlYxfcbA9+/lZ/s=

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Konu hukuki bir kanu olduğundan ne desem tahmine dayalı olur. O nedenle bir şey diyemiyorum. Bir avukatla görüşmenizde fayda var. Bu arada vermiş olduğunuz ekte TC kimlik no gibi özel bilgileriniz var. Onları karalayıp yeniden yüklemenizi öneririm.

Tekerlekli Sandalye