Atama bekleyen engelli öğretmenler bu başlık altında

cigdem6777

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben okulöncesi öğretmeniyim fakat ömms ile atama bekliyorum okul bitirmek için çabaladığımdan 2012 ömms puanım düşük 60 la şansım olurmu diye merak içindeyim bu sene başvuru olursa ki olacak görülüyo atama bekliyen öğretmen arkadaşların bölüm ve puanlarını öğrenmek istiyorum ona göre kendi akibetimi görmek istiyorum

YassaX

Üye
Üye
cigdem6777 hanım ; yaklaşık 1 saat önce ; MEB 'de Engelli Memur olarak çalışan bir Öğretmen Arkadaşımızla görüştüm. Bu öğretmen arkadaşımız aynı zamanda 2012 - ÖMSS 'ye de girdi ... Kendisi bu konuyla ilgili temsilcilerle birlikte devamlı olarak Ankara'ya giderek yetkili kişilerle görüşüyor. En son aldıkları bilgiler aynen şu şekilde : 2012 ÖMSS 'ye giren Yaklaşık 860 Engelli Öğretmen varmış. Bu 860 Kişinin 460 Kişisi ÖMSS / 2012 - 1. Atamalarda Yerleşerek Memur olarak görevlerine başladılar ... Şu anda 400 Engelli Öğretmen mevcut ... Arkadaşımızın söylediği de şu : Şu anda Bakanlık 500 - 550 Adet Öğretmen Kadrosu konusunda çalışmaların yapıldığını ifade etmişler ... Büyük ölçüde de 500 - 550 Engelli Öğretmen Kadrosu almışlar ... Ancak ; benim bahsettiğim arkadaş ve diğer temsilcilerin talepleri 1.000 Engelli Öğretmen Kadrosu şeklinde ... Son Olarak şu bilgiyi de vereyim : 2012 - ÖMSS Sonuçlarına göre 2012 / ÖMSS - 1. Atamalarında Memur Olarak Yerleştirmesi yapılan yaklaşık 460 Engelli Öğretmenin bu tercihlerde Tercih Yapma Hakkı Malesef bulunmuyor ... Ancak; 2010 ve daha önceki yıllarda Engelli Memur olarak Devlet'te yer alan Memurlar; 2012 - ÖMSS yi girmiş ve 1. Atamalarda yerleşememiş ise onlarında bu tercihlerde Tercih Yapma Hakları bulunuyor ...

NOT : Ben Lisans Mezunuyum ancak Öğretmen değilim ... Bu bilgileri Engelli Öğretmen Arkadaşlarım için edinip & paylaşmak istedim ...Engelli Öğretmen Atamaları ile ilgili sorularınız olursa ; malesef bu bilgiler dışında herhangi bir detaylı bilgim olmadığını ifade etmek isterim ...

ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

YassaX ...

denizin kızı

Üye
Üye
yaaa kalan 100-150 kişiyi de kpss10 puanıyla tamamlayıverseler ne kadar da güzel olurdu bence :)

cigdem6777

Üye
Üye
çok teşekkür ederim arkadaşım bu bilgiler benim için yeterli en azından bi umudum var gibi

YassaX

Üye
Üye
cigdem6777 hanım ; Rica Ederim ... YÜCE RABBİM ; HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN ...

Saygılar ...

cigdem6777

Üye
Üye
benim bi sorum daha olucak yukardaki açıklamanızda 500 550 öğretmen ataması sözünün alındığını yazmıştınız son 8115 açıklandıktan sonra baktığımda 31 öğretmen alınacağını görüyorum öğretmenlik için ayrı bi atama sözkonusu olurmu yoksa ösym nin bu atamasındaki 31 le sınırlandı atamalarımız belirsizlik bizleride artık üzüyor cevabınız için şimdiden teşekkürler

adem_gb67

Üye
Üye
Bacım bu atama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ataması Meb ile alakası yok sanırım sizinki Ağustosta olacak 300-400 arası bir alım oda yüzde itibari ile tabi

derderbo

Üye
Üye
benim bi sorum daha olucak yukardaki açıklamanızda 500 550 öğretmen ataması sözünün alındığını yazmıştınız son 8115 açıklandıktan sonra baktığımda 31 öğretmen alınacağını görüyorum öğretmenlik için ayrı bi atama sözkonusu olurmu yoksa ösym nin bu atamasındaki 31 le sınırlandı atamalarımız belirsizlik bizleride artık üzüyor cevabınız için şimdiden teşekkürler
İki haftaya kadar MEB engelli öğretmen atamasıyla(tercih klavuzunu meb yayınlayacak) ilgili açıklama yapacak.meb sitesini takip etmeni öneririm

Tekerlekli Sandalye