Ayagıma düşen ağırlık hakkında.

kendineisci

Üye
Üye
rapor2.png

Merhaba arkadaşlar herkese sağlıklı günler dilerim .Ben Döküm işiyle uğraşan biriyim işim ağır saniye diye geçiyor.
2021 in Mayis ayında ayağıma 800 kg düştü ayağımda bir hayli fazla ezik 4. parmak tarak kemiğinde kırık, topuk tarafinda çatlak , çıkık , bağ kopması ve kalıcı olarak büyük bir vida bulunuyor.
Sağ el serçe parmağımda kırıldı
toplam 2 farkli ameliyat gecirdim 60 gun yatağa bağlı şekilde kaldım sadece degnekle ihtiyaç gidebiliyordum .
güç kaybı şu şekilde var ayağımda belli bir ödem kaldı 60 gün fizik tedavi gordum + havuzda yüzdüm kaslar çalışsın ödem gitsin diye ve bandaj tedavisi uygulandı yine de geçmedi doktor artik yapacak birsey yok dedi. ayagim yukarı doğru çekerken zorlanıyor yuruken aksayarak yürüyorum bunu yazarken bile ayağımda agri var heyete girdim belli dereceler yazıldı raporlarım ve yorumları aşagıdadır.

Ne kadar oran çıkabilir tahmini ve yorumu olan var mı ?

Heyet sonucu ne kadar sürede sonuçlanır oranla ilgili ?

şuan sgk dys bakıyorum gelen evrak beklemede diyor yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• rapor.png
    rapor.png
    362.6 KB · Görüntüleme: 209

İsen Buga

Üye
Üye
Aykırı bir sorum olacak: Mesleki hastalıkları Hastanesine gittiniz mi?

Heyet genelde 1 ay içinde sonuçlanır.

kendineisci

Üye
Üye
hocam merhaba hayır gitmedim sadece sağlık kuruluna muane oldumda . Eğer bundan bir sonuç çıkmazsa vucdumda oluşan anjiödem için meslek hastalıgınada başvuracagım

İsen Buga

Üye
Üye
2 ayrı konu bahsedeceğim aklın karışmasın. Biliyorsan sıkıntı yok hatırlatmış olurum, bilmiyorsan araştır diyeceğim.

1. İşe girme tarihi ve çalışma gün primlerinizi bilmiyorum ama Malül emeklilik yerine engelli emeklilik düşün derim. Sizdeki şartları bir araştır.

2. Sizin yazdıklarınıza bakarsak bu bir İş kazası kapsamına giriyor bu: Yani İkinci bir maaş hakkınız var. bunun adı: İş gücü kaybı maaşı. Eğer Mesleki hastalıkları hastanesinden (SGK sevk ile) gider rapor alırsanız İki maaş birden alırsınız. Ölene kadar. Emekli olunca hangisi yüksek ise o tam diğeri yarım alırsınız. Ayrıca 1. şıkta önerimi yaparsanız süper olur. Bunuda araştır isterseniz.

kendineisci

Üye
Üye
teşekkür ederim yasca benden büyük oldugunu düşünüyorum bu yüzden abi diye hitap etmek istiyorum . Abi şimdi dedigin gibi evet bu bir iş kazası ne yazıkkı sevk ile gittim araştırma hastanesine muane ettiler bir hafta sonrasında heyetin karşısına çıktım . Gördünüz mü bilmiyorum ama heyetin tuttugu rapor u da attım ayagım ve elim için ne yorumlar yaptıklarını cevabın için teşekkür ederim abi.

İsen Buga

Üye
Üye
Öncelikle kaza için geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşir düzelirsin inşallah...

Ama bunlar senin hakkın: SGK.ya dilekçe yaz gör. %10 işgücü kaybı olsa bile en azından (tam rakam bilmiyorum ama) 2 bin ilave para alırsın. Patronuna zarar gelmez. Merak etme..

Burada herkes senin için yardımcı olur, aklına takılan ne varsa sor...

kendineisci

Üye
Üye
Abi daha oranim belli olmadi gelen evrak beklemede diyor oran cikabilir mi

İsen Buga

Üye
Üye
Çıkabilir.. O apayrı mevzu. O oran ile işgücü kaybı maaşı bağlanmayabilir (SGK kendi sevki ile rapor isterim diyebilir)..

bana göre kesin %40 üstü verir size (doktor değilim ama iyileşme yoksa ve aksak yürüyorsanız)

kendineisci

Üye
Üye
Abi şimdi durum şu ki zaten SGK kendi sevki ile hastaneye gönderdi. İyileşmede son noktada tedavim bitti ve kırılan kemik son evrede kaynama göstermiş iyileşme tam ama aksaklık ve tek baston ile yürüyorum maalesef ki :( Bu konuda ekstra magdurum abi çünkü oran çıkmadıkca sürekli oalrak sıkıntı yaşayacagım.

İsen Buga

Üye
Üye
SGK kararı bekleyelim o zaman. Sizin rapor 5 Ocakta bitmiş. Umarım 1 ay içinde SGK sonuçlandırır.

kendineisci

Üye
Üye
İnşallah abi Ankara'ya gitti mi gitmedi mi henüz bir bilgim yok sgk DYS baktıgımda gelen evrak beklemede diyor . Benim şuanki sorunum aslında oran çıkacak mı çıkmicak mı hissi sürekli iş yeri ile sıkıntı yaşıyorum ne yazık kı süreç yavaş işliyor
arıyorum sgk açan yok .

İsen Buga

Üye
Üye
Herşeyi en iyisi ile yaptık: İşi Allaha tevekkül ettik:
Beklemek en iyisi: Çay içip beklemek..

kendineisci

Üye
Üye
amin abi inşaAllah bekliyorum

Tekerlekli Sandalye