Aynı hastaneden 2 kez sağlık kurulu raporu alınamaz mı?

yaşar18

Üye
Üye
arkadaşlar 3 sene önce %49 sürekli rapor aldım şimdi başka hastalıklarımda oluştu
tekrar rapor çıkarmak için aynı hasteneye başvurdum.olmaz gidip il saglıktan itiraz et başka hastaneden çıkaracaksın dendi bir daha aynı hastanede
çıkaramazmışım dogrumudur bu durum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hiç kibarlık yapmadan bilerek isteyerek kasten sana bu cevabı veren memura koçaman bir çüşşşş diyorum. Bu nasıl bir saçmalıktır. Bir defa üzerinden 3 yıl geçmiş rapor için neye itiraz edeceksin. Hastanedeki memur başından savmak için bi tarafından uydurmuş. Direk hasta haklarına gidip şikayet etmelisiniz bence.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Sen çok yaşa e mi koca yüreklim işte olay budur :eek:

Selam yaşar18,

Kesinlikle en yakın İl Sağlık Müdürlüğüne o hastaneyide, size o saçma sapan bilgiyi veren kişiyide şikayet edin hemde hiç çekinmeden.Bu ülkede kimsenin işini baştan savmaya hakkı yok hemde karşı taraf hasta yada engelli bir vatandaşsa kimse ona karşı bu kadar vurdumduymaz olmamalı. Aslında benim yurdumun insanı genelde iş hak aramaya gelince oldukça sakin, hoşgörülü, çokca kaderci bir yaklaşım sergiler asıl altta yatan sebeplerden biride bu bence.

Çoğunuz Tv lerde doktora saldıran hasta yakınlarını izlemişsinizdir yada hasta yakınlarının hastanede olay çıkarmaları vs vs vs. Şiddete her kim yaparsa yapsın kesinlikle karşıyım ama insanı çileden çıkaranda insan, çileden çıkan insanı yeniden sakinleştiren, hastaya yapıcı ve yardımcı tavır sergileyende yine insan yani kısaca bu ülkede çoğu zaman yaşanan olayların öyle perde arkaları var ki eminim o durumda sizlerde olsaydınız belkide daha fazlasını yapabilirdiniz.

Tıp bilimini kendisine meslek olarak seçen gerçek doktorlara saygı duyuyorum ama bir de sadece ve sadece üzerinde beyaz önlük varken kendisini insandan sayıpda karşısındaki hastaya, çocuğa, yaşlıya, fakire, güçsüze, engelliye tepeden bakan sözde doktor, özde daha insan olamamışlar var ya işte onları gördükçe '' Allahım bunu baştan yarat'' diyesim geliyor.

yaşar18

Üye
Üye
saglık raporu hakkında

Anlamadım gitti bugün il saglıgıda aradım raporun sürekli oldugu için dio bize itiraz edeceksin aynı zamanda aynı hastaneden alamazsın dio
biz nereye gönderirsek oraya gidersin diyolar.
Ben adama diyorumki benim başka hastalıklarım oluştu yeniden hastaneden çıkaracam yok çıkaramazsın gelip saglık müdürlügüne itiraz etceksin biz
gönderecez ayrıca daha önce çıkardıgın hastanede bir daha çıkaramazsın böle bir yönetmelikmi var anlamadım.sonuçta ben raporuma itiraz etmiyorumki oluşan hastalıklarımla rapor çıkaracam.2 hastaneyede sordum bu şekilde dediler il saglıga sordum bu şekildeymiş prosüdür dogrumu arkadaşlar

septik

Editör
Editör
Yaşar18

Sizin ne sebeple sağlık raporuna ihtiyaç duyduğunuzu söylerseniz ve ilk aldığınız raporla çelişen konuyu açıklarsanız net bilgi verebiliriz.

Normal şatlar altında raporu aldığınız hastahaneden her 6 ayda bir yeni sağlık raporu için veya her hangi bir sevkten dolayı yeni sağlık raporu müracatnızı yapabilirsiniz ( yasalarda süre yok istediğiniz anda tekrar sağlık raporu için istediğiniz hastaheneye müracat edebilirsinz )

Devleti temsil eden memurların dayanağı 657 sayılı kanundur bu kanun ( http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.657.pdf ) kapsamında olanlar vatandaşın derdiyle değil geçirdiği zaman alacağı para üzerine kurulmuş bir sistemdir.

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx sizin itirazına rağmen görevini yapmayan memuru şikayet edebilirsininiz.

yaşar18

Üye
Üye
ben vergi indirimi için yeni rapor çıkaracam çünkü başka hastalıklarımı katmak istiyorum ama ilk raporu çıkardıgım hastaneden neden çıkaramıyorum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam yaşar18,

Yüzde yüz haklı olsanda diyelim ki gerçekten aynı hastaneden sana yardımcı olmuyorlar. Bulunduğun yerde engelli raporu vermeye yetkili olan başka hastane yok mu?

Vergin indirim hakkı için alacağın yeni rapora başvuru yaparken mevcut olan tüm hastalıklarını açık açık belirt ki hem oran daha yüksek çıksın ve bu sayede daha yüksek dereceden vergi indirim hakkın olsun biliyorum yaman bir çelişki ama işte bu ülkede böyle :( ne kadar çok engel o kadar çok fayda ya ne saçma sapan bir olay bu hala içinde bulunmaktan rahatsız olduğum ama aklında başka faydalarda olacaksa onları da söyle heyete yani otomobil alımı yada 2022 maaşı gibi.

İnşallah tüm engelli haklarına bu raporunla sahip olabilirsin dileklerimle...

yaşar18

Üye
Üye
başka hastanedende aynı diyolar yani sürekli raporum oldugu için itiraz etmem gerekiyomuş böle bir yasamı var sonuçta ben yeni hastalıklarımıda ilave için yeni rapor çıkaracam

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Benimde ilk raporum sürekliydi ama bende sizin gibi sonrasında yeniden 2 rapor daha çıkardım aynı hastaneye başvurdum. Belki yönetmelik değişmiş olabilir ama sanmıyorum çünkü sürekli rapora sahip olup da geçenlerde aynı hastaneden yeni rapor alan arkadaşlarım var.

Bu konuyu araştırmak lazım ama bana kalırsa seni zora sokmaya çalışan hastaneye yeniden başvurma yani başka hastanemi yok yakınlarında?

yaşar18

Üye
Üye
anladım tşkler çok hastanede kalp damar yok ve tedavi gördügüm hastane orası oldugu için doktor durumumu bildigi için orayı istemiştim

Tekerlekli Sandalye