Ayrı evde yaşayan kardeşin geliri bakım ücretinde dikkate alınır mı?

ayrı evde yaşayan 26 yaşında bir kardeşim var. kardeşim devlet memuru 1500 tl civarı maaş alıyor ben evde bakım ücreti için başvurduğumda bizden ayrı oturan evli olmayan erkek kardeşimin geliri kişi başına düşen gelire dahil edilirmi?

Yönetmelik ayrı adreste oturan kişi için bi ibare var diyorki;

başka bir adreste bulunsa dahi evli olmayan ve eğitimini devam ettiren 25 yaşını tamamlamamış çocukları ile aynı durumdaki kardeşleri...

Yani sizin durumunuzda kardeşinizin 26 yaşında olması kıl pay hesaplamaya dahil edilmeyeceğini gösterir.

h oyirli aksamlar mehmet bey benim 3 tane cocugum var 2 sine 2022 masi aliyorum cocugumun birindende bakim masi aliyoru 3 cocugumada 2022 masi balata bilirmiyim bakim masi gelir sayiliyormu 3 cocugumda 18 yas alti

2022 maaş başvurularında evde bakım maaşı gelir hesabına dahil edilmemektedir ayrıca birden fazla çocuğunuz için 2022 ye başvurabilirsiniz.

mehmet arkadaşımızında dediği gibi aynı evde yaşayan birden fazla engelli birey için 2022 maaşı ve evde bakım maaşı için başvuruda bulunabilirsiniz

Arkadaşlar benimle ayni evde yaşayan ikamethi benim evde olan 25 yaşindan küçük üniversite öğrencisi dayi kizini evdeki kişi başi gelire dahil ettirebilirmiyim .?

Kişi başi gelir

Arkadaşlar benimle ayni evde yaşayan ikamethi benim evde olan 25 yaşindan küçük üniversite öğrencisi dayi kizini evdeki kişi başi gelire dahil ettirebilirmiyim .?

Geri