Ayrıldınız, eski sevgilinizle dost kalır mısınız?

Ayrıldınız, eski sevgilinizle dost kalır mısınız?

• Kullanılan toplam oy
    0

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Ayrıldınız, eski sevgilinizle dost kalır mısınız?:confused:

svg.42

Üye
Üye
Dost dedginle sevgili olaman sevgilinlede dost kalaman benim dusuncem bu ama ne mutluki hem dost hem sevgili kalip surduren insanlara sevgilinden ayrilirsin esinde olabilir gecmis onune gecer dostluk devam etmez zaten dost olmus olunsa ayrilik olmaz gercek

septik

Editör
Editör
Kafanın rahat olması için uzak kalmak şart gibi, dost kavramı aynı zamanda yakınlık, yakınlık ise sorumluluk hissetmekle eş değere yakın, madem ayrılık söz konusu mümkünse en ayrı noktalarda durmak görüşmemek en hayırlısıdır.

zeynep45

Üye
Üye
Küçük yaşta evlendiğim için hiç sevgilim olmadı ama şöyle bi düşününce ayrıldığın sevgiliyle dost kalmak bana çok ters hakan bunu yapanlarda var ama hiç aklım almıyor insan eski sevgilisiyle nasıl dost yada arkadaş olabilir çok saçma:)

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Aşk, Dostluk/Arkadaşlık, Sevgili vb. bir çok sözcük içleri boşaltılmış vaziyette hayatımızda varlıklarını sürdüyorlar.
Onlarca insana ayıracak vaktim yok benim dost olarak. Yakınıma aldığım insanlara çok dikkat ederim.
Kendisinin tüm detaylarını bilen, insanın yine tek kendisidir.
Dostum dediğim insanlar bir elin parmak sayısını geçmez. Onlar da beni etkilemeye/manipüle etmeye en müsait insanlardır. Çoğu durumda eğer doğruyu bulmuşsam ve buna kalben de inanmışsam onlara da eyvallah etmem. Ama sırlarımı/sorunlarımı bilirler onlar. (Ve yerine zamanına göre onlardan Akıl Hocalığı isterim.)
Durum böyleyken de ayrıldığım birine artık güvenmem/güvenemem. Yani dostum olabilemez.

Son düzenleme:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Dostluk çok özel bir kavram. Arkadaşlıktan bir adım öte ve kardeşlikten bir adım geri çok daha özel ve çok daha anlamlı bir kelime dost..hele dostum diyebilmek birine işte belki de hayatta yaşanması en imkansız anlardan biri..

Hayatta çok dostum var ve bunların her biri birbirinden değerli benim için. Hepsi birbirinden özel ve güzel insanlar...

Sevgiliye gelince belki de hayata renk katan en güzel varlık. Kaldım burda yazamıyorum..çünkü ayrıldınız kelimesi bile zorladı beni ama dünya hali bu öyle bir şey olmasın tabii ki ama olursa ben dost kalmayı tercih ederim her ne kadar o buna yanaşmayacak olsa da...Bilmiyorum neden birbirini seven iki insan ayrıldığında dost kalamıyor oysa sevgili olmadan önce çok iyi arkadaş hatta çok iyi dost olmuşlardı ama çevremde de hiç dostca ayrılana ve dostca kalana rastlamadım :(

septik

Editör
Editör
Tüm yazılan fikirlerden ortak sonuç Allah herkesin kalbine göre versinde bu tarz konulara muhatap olmayalım inş.

balkesli

Üye
Üye
olmaz olabilemez :) eski sevgilinizle dost kaldınız diyelim bir yerde yeni sevgilinizle çay içerken eski sevgiliniz geldi mrb dedi ve masaya oturdu şimdiiiii sevgilinize ne diye tanıştıracaksınız eski sevgilim deseniz hayati riskiniz olacak ;) sevgilinizin sizi parçalara ayırma ve sizi terketme ihtimali var söylemeseniz öğrenince aynı riskler yine var :)

onun içindirki ayıdan post eski sevgiliden dost olmaz olabilemez :) siz siz olun sağlığınızı riske atmayın ;)

Tekerlekli Sandalye