Ayşegül Zayim ve Müzikleri

gülümse_hayata

Üye
Üye
25 Ekim 1978
• Memleket: Gazimagusa, Cyprus

• Aktiviteler:
Radyo, televizyon, okul, ev, ve çocuklar beşgeninin arasında aktiviteler nasıl yapılabilinir bilmiyorum: ama müziğe zaman ayırmaya çalışıyorum..

• İlgi Alanları:
DÜNYANIN MÜZİĞİ.. Yeni çok fazla duyulmamış etnik müzikleri bulmayı ve dinlemeyi seviyorum.. Sevgili şair dostum zekialinin katkısı çok büyük tabi..iyiki varsın zeki..

• Sevdiği Müzikler:
Cesaria Evora / Yasmin Levy / Alberta Hunter /
Şıvan Perwer / Cwan Haco / Xero Abbas / Sezen Aksu /
Kardeş Türküler / Mazlum çimen / Ayşegül Zayim /
Mikail Aslan / M.K.Kahraman / Sagopa Kajmer /
Şebnem Ferah / Özlem Tekin / Servet Kocakaya /

• Sevdiği TV Programları:
Neredeyse hiç tv izlemiyorum.. Türkmaxtaki sevdiğim filmleri izlemeye çalışıyorum..

• Sevdiği Filmler:
Alfred Hitchcock / Martin Scorsese / Steven Spielberg / Howard Hawks / Francis Ford Coppola / Stanley Kubrick gibi dev yönetmenlerin bütün filmlerini seviyorum.. Timur hocam bunları okusa ağlardı:Aaa birde Kıbrısımın gururu Derviş Zaim ve büyük dev sanatçı YILMAZ GÜNEY'in her izlediğimde ağladığım ve o zor şartları gördükçe kahrolduğum filmleri..

• Sevdiği Kitaplar:
AHMET ALTAN'nın bütün kitapları.. MEHMET UZUN'un bütün kitapları.. AHMET ARİF'in şiir kitabı.. Şu anda okuduğum kitap ise "MEHMET UZUN DİCLENİN YAKARIŞI"

• Sevdiği Sözler:
Söylenen her söze cevabım vardır elbet... Fakat önce söylenene bakarım laf mıdır?.. Sonra söyleyene bakarım adammıdır :

• Hakkımda:
Çok şanslıyım.. Tanrı bana çok genç yaşta dünyanın en güzel varlıklarını hediye etti.. Şükran borçluyum.. Ve kalpten dilediğim herşey gerçekleşiyor teşekkür ederim Allahım.. Verdiğin herşey için şükür olsun sana...

13.jpg

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ayşegül Zayim - Oy Kuzum

Tekerlekli Sandalye