Azrail blöf yapmaz” adlı oyun tiyatro severlerin beğenisine sunuldu.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Katılım
Kas 9, 2010
Mesajlar
16,301
Tepkime Puanı
5
Puanları
0
Yaş
46
Trafik terörüne “dur” diyen beyin felçli, otizmli, down sendromlu oyuncular, “Azrail blöf yapmaz” adlı oyunu Devlet Tiyatroları 75. Yıl Sahnesi’nde tiyatro severlerin beğenisine sundu.


Trafik, alkol ve aşk temalı oyunun Genel Sanat Yönetmeni Ersan Petekkaya, Ankara Hürriyet’e yaptığı açıklamada, trafik kurallarına uyulmaması durumunda neler olabileceğini izleyiciye aktararak, bedensel engellilerin hangi problemleri yaşadığını içerik olarak gösterdiklerini belirtti.

Fırsat verildiğinde

Kadrosu 10 engelliden oluşan tiyatro oyunlarının amacını dile getiren Petekkaya, “Hem engelli çocuklarımızın bu tür çalışmalarla hayata daha sıkı bağlanmalarını sağlamak ve kendi gelişimlerini daha üst düzeylere getirme anlamında yazdık. En önemlisi bu konuyu anlatırken engelli bireylere fırsat verildiğinde neler yapabileceğini göstermek istedik” dedi.

Teması trafik ve aşk olan oyunda, iyi ve kötü karakterlerde iki dolmuş şoförünün üzerinden trafik kurallarına uymanın önemini anlatılıyor. Bir meyhanede şarkıcılık yapan Filiz’e aşık olan şoförler arasında gelişen çekişmeler, trajikomedik bir dille anlatılıyor.

Hürriyet
 
Üst