B Engelli sınıfı ehliyet alırsam ÖTV indiriminden faydalanırmıyım?

otomasyoncu

Üye
Üye
Arkadaslar, bugun surucu kurslari arasinda yaptigim Uzun Gorusmeler sonucu elinde B ehliyeti olan ve Engel raporu olan kisilerin Il saglik Mudurluklerine basvurarak engelli B ehliyeti (h ehliyeti artik kalkmis) alabilecegimi bildirdi. Ben fiziki bir engelim olmamama ragmen bu haktan faydalanabiliyormuyum Diye sordugumda, Bizde hemofili, seker hastalari gibi fiziksel engeli olmayan kisilerinde engelli ehliyeti aldiklarini soyledi. O Zaman engelli B ehliyeti (Yani eski adi ile H ehliyeti) alabilirsem sifir Araba galerinin soylesiyle otv indiriminden faydalanma durumumuz olur mu ?

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
B sınıfı ehliyet almanız ÖTV indirimden faydalanacağınız anlamına gelmez. ÖTV indirimi evet dolaylık yoldan ÖTV indirimiyle alakalı olsada ÖTV indirimli araç alımı için tek başına yeterli değil.

otomasyoncu

Üye
Üye
Ben Yarin ehliyete basvuracagim, alirsam Sansimi otv icinde deneyecegim, engelli ehliyeti olan biri normal arac kullanamayacagi icin ruhsata engelli kayitli bir arac alma hakki doguracagini Buda otv icin bir kapi acacagini dusunuyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben öyle birşeyin olacağına ihtimal vermiyorum. Ancak sonucu mutlaka bizimle paylaşınız.

otomasyoncu

Üye
Üye
Tabiki Halil bey, takipte kalin, Umarim devletin aciklarindan birini bulmus oluruz, eger engelliysek ve devlet bize bu belgeyi veriyorsa Butun engelli haklarindan faydalanmamiz gerekmelidir kanatindeyim.

balkesli

Üye
Üye
ortopedik bir engeliniz olmadığı için ötv indirimli araç alabilmeniz için %90 raporunuzun olması gerekir.
ben ötv indirimli araç alabileceğinizi düşünmüyorum

Tekerlekli Sandalye