B Sınıfı Alabilir Raporum var.H Sınıfı sertifikamı yükselteceğim? Fakat Sorun Teşkil

Deatacita

Üye
Üye
Sürücü kursunun tamamen yanlış yönlendirmeleri ve biraz da benim aptallığım yüzünden h sınıfı alabilir düzü raporuyla h sınıfı sertifikasina sahibim.
Ancak ben b alabilirim.Bu yüzden bir sağlık kuruluşuna gidip adam gibi ehliyet için rapor istedim ve b sınıfı alabilir raporu aldım.
Bir kaç sürücü kursuyla görüştüm.Bana b sınıfı alabilir raporu,gerekli evrak ve sertifikanı getir dediler.

> Bu durumda h sınıfı için aldığım rapor sorun çıkarır mı?
> Ben normalde zaten teori dersimi aldım. Direksiyona girip tekrar düzenletebilir myim?
> Ancak tam ücret almamalari gerek benden sınav parasi ve biraz da kurs parasi..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şu başlık altında aynı soruyu sormuştun. http://engelliler.gen.tr/f18/boy-kisaligindan-h-sinifi-ehliyet-aldim-ama-19237/
Orda yanıtlamaya çalıştık. Çalıştık derken senin durumun baya bi karışık o nedenle net yanıt veremedik. Raporun sorunun çıkarırmı net yanıt vermek zor. Bir şekilde farkedilirse sorun çıkabilir. Çıkmayabilirde. Dediğim gibi net bir şey söylemek çok zor.

Deatacita

Üye
Üye
Ama sonuçta raporuma bakıyorlar. eski h sınıfı alabilir raporum bence hatayla verildi. çnki ortopedik,görünür engelim yok iç hastalık var sadece.bu da normalaraç kullanmama engel değil.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu soruya kimse net bir yanıt veremez. Deneyip sonucu kendin göreceksin.

velican81

Üye
Üye
Bende b sınıfı ehliyet almak için başvurdum. % 40 raporumu sürücü kursuna evrakların arasında gitmiş. Sınav giriş belgesi geldiğinde öğrendim ve sınava girmedim. Tekrar başvurdum a2 b için. Sağlık ocağına sağlık raporu almaya gittim hafif kamburluk ve sırtımda platin vardı. Onlar sormadı ben söylemedim ve uygun raporu aldım. Şu an a2 b ehliyetim var.

Senin ki nasıl olur bilemem deneyip görmen lazım.

Ben %40 raporla araç alabilir miyim acaba? Alabilirsem ehliyetimi h ye çevirebilir miyim?

Deatacita

Üye
Üye
Bende b sınıfı ehliyet almak için başvurdum. % 40 raporumu sürücü kursuna evrakların arasında gitmiş. Sınav giriş belgesi geldiğinde öğrendim ve sınava girmedim. Tekrar başvurdum a2 b için. Sağlık ocağına sağlık raporu almaya gittim hafif kamburluk ve sırtımda platin vardı. Onlar sormadı ben söylemedim ve uygun raporu aldım. Şu an a2 b ehliyetim var.

Senin ki nasıl olur bilemem deneyip görmen lazım.

Ben %40 raporla araç alabilir miyim acaba? Alabilirsem ehliyetimi h ye çevirebilir miyim?

onun için öğrendiğim senin hareket ettirici veya özel tertibat şartı olması gerek h sınıfı alabilir raporun da.

velican81

Üye
Üye
Bana özel tertibatlı araç da verilmez galiba. H sınıfını almak sorun değil ama tertibat sorunu var. Yani olmaz.

Teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye