B Sınıfı Alabilir Raporum var.H Sınıfı sertifikamı yükselteceğim? Fakat Sorun Teşkil

Sürücü kursunun tamamen yanlış yönlendirmeleri ve biraz da benim aptallığım yüzünden h sınıfı alabilir düzü raporuyla h sınıfı sertifikasina sahibim.
Ancak ben b alabilirim.Bu yüzden bir sağlık kuruluşuna gidip adam gibi ehliyet için rapor istedim ve b sınıfı alabilir raporu aldım.
Bir kaç sürücü kursuyla görüştüm.Bana b sınıfı alabilir raporu,gerekli evrak ve sertifikanı getir dediler.

> Bu durumda h sınıfı için aldığım rapor sorun çıkarır mı?
> Ben normalde zaten teori dersimi aldım. Direksiyona girip tekrar düzenletebilir myim?
> Ancak tam ücret almamalari gerek benden sınav parasi ve biraz da kurs parasi..

Ama sonuçta raporuma bakıyorlar. eski h sınıfı alabilir raporum bence hatayla verildi. çnki ortopedik,görünür engelim yok iç hastalık var sadece.bu da normalaraç kullanmama engel değil.

Bende b sınıfı ehliyet almak için başvurdum. % 40 raporumu sürücü kursuna evrakların arasında gitmiş. Sınav giriş belgesi geldiğinde öğrendim ve sınava girmedim. Tekrar başvurdum a2 b için. Sağlık ocağına sağlık raporu almaya gittim hafif kamburluk ve sırtımda platin vardı. Onlar sormadı ben söylemedim ve uygun raporu aldım. Şu an a2 b ehliyetim var.

Senin ki nasıl olur bilemem deneyip görmen lazım.

Ben %40 raporla araç alabilir miyim acaba? Alabilirsem ehliyetimi h ye çevirebilir miyim?

Bende b sınıfı ehliyet almak için başvurdum. % 40 raporumu sürücü kursuna evrakların arasında gitmiş. Sınav giriş belgesi geldiğinde öğrendim ve sınava girmedim. Tekrar başvurdum a2 b için. Sağlık ocağına sağlık raporu almaya gittim hafif kamburluk ve sırtımda platin vardı. Onlar sormadı ben söylemedim ve uygun raporu aldım. Şu an a2 b ehliyetim var.

Senin ki nasıl olur bilemem deneyip görmen lazım.

Ben %40 raporla araç alabilir miyim acaba? Alabilirsem ehliyetimi h ye çevirebilir miyim?

onun için öğrendiğim senin hareket ettirici veya özel tertibat şartı olması gerek h sınıfı alabilir raporun da.

Bana özel tertibatlı araç da verilmez galiba. H sınıfını almak sorun değil ama tertibat sorunu var. Yani olmaz.

Teşekkür ederim.

Geri