Babadan kalan yetim maaşının bölüşülmesi?

ziyaretci

Üye
Üye
Arkadaşlar

Teyzem ve down sendromlu çocuğu, eşinin maaşını bölüşmekteler. Bunu değiştirebilir miyiz? Yani Çocuk %50 raporlu engelli maaşı almak isterse, teyzenin eşinden kalan maaşın tamamını teyze alabilir mi?
Ne yapılmalı? Nereye başvurulmalı? Teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Teyzeniz babasından kalan yetim maaşını alıyor peki teyzenizin çocuğu ne maaşı alıyor?

ziyaretci

Üye
Üye
yanlış yazmışım. Teyze kocasının maaşını çocuğuyla paylaşıyor.

svg.42

Üye
Üye
Ben anladim benim bi yakinim kocasindan kalan emekli maasini bosanmis bi kiziyla ve 18 yasini doldurmamis iki cocguyla bolunuyordu yani bi emekli maasi 4 de bolunuyordu dul olan kizi evlilim yapti uce dustu iki cocuguda 18 yasi doldurduktan sonra sadece bayana kaldi maas bu konuda bilgim bukadar sizinkide oyle bisey galiba.

ziyaretci

Üye
Üye
Evet sorumu düzelttim.Dediğiniz gibi teyzemin eşinden kalan maaşı down sendrmlu çocuğuyla bölüşüyordu. %50 rapor aldık madem bu insanların ayrı bir maaşı var neden almasın? Biz bilmiyorduk yıllardır hiçbirşeyden yararlanamadık. Ne maaşından ne okulundan...

svg.42

Üye
Üye
Bu konu hakkinda septik bey size bi bilgi verebilir sanirim okul egitim ve maasdan yararlanirsin onemli olan hane geliri yani eve giren miktar mal mulk gibi vs eger maasdan baska bi gelir yoksa maasa baglanilir diye biliyorum tabi sizi yaniltmakda istemem ama egitim okul icin bu sartlara bakilmiyor cunku durumu iyi olupda okul egitimden yararlanan insanlari biliyorum gecmis olsun

Hakan Çalıkuşu

Üye
Üye
Annem babamın ölüm ayrılıgını alıyor bende yetim aylıgı alıyorum annem vefat ederse ayrımda degisik olur mu

Tekerlekli Sandalye