Babam rahmetli annem babasindan maaş alabilirmi?

karagozlumm

Üye
Üye
MERHABA SEVGİLİ FORUM ÜYELERİ BEN BİR KONU HAKKINDA ENGİN BİLGİLERİNİZDEN FAYDALANMAK İSTİYORUM BENIM BABAM EMEKLİ SANDIĞINDAN EMEKLİ MEMUR EMEKLİSİ VE KENDİSİ VEFAT ETTİ KENDİ MAAŞI ANNEME GEÇTİ VE ANNEMİN BABASIDA EMEKLİ VE RAHMETLİ ANNEM BABASINDAN MAAŞ ALABİLİRMİ teyzem emekli ve dedemde maaş almakta bizde başvuru yapsak alabilirmiyiz teşekkürler ?

sinandeniz

Üye
Üye
dedeniz SSK dan emekli ise annenizde babasından maaş alabilir ama her iki emekli maaşıda aynı kurumdan ise maaşı alamaz ancak her ikiside farklı kurumlardan olması lazım yani emekli sandığı ve sigortadan her iki maaş ya emekli sandığı yada ssk dan ise olmaz teyzeniz alıyormuş teyzenizin aldığı maaş eksilir annenizinde alması durumunda birde hergün bir değşiklik oluyor bir değişiklik olmadıysa durum bu ama başıımızdakiler en ufak bir durumda gözü fak fukun cebine göz dikmesiyle sonuçlanıyor

kendi fikrim teyzeniz tek bir maaş alıyor vede bu aldığı maaşa şiddetle ihtiyacı var ise anneniz hiç ellemesin yazık zaten anneniz babanızdn bir maaş almaktaymış

Tekerlekli Sandalye