Babam Yoğun Bakıma Alındı Evde Bakım Maaşımı Alabilirmiyim

çitlembik

Üye
Üye
öncelikle rabbim tüm hastalara şifalar versin.babamdan bakım aylığı almaktayım 4 aydır fakat 20 gündür yoğun bakımda yatıyr bu ay bakım aylığı yatarmı acaba ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Öncelikle Allah şifalar versin hastaneye yatan kişinin bakım maaşı kesilecek diye bir kural yok.Bu ay maaşınızı alırsınız fakat durumuda kuruma bildirmeniz ve hastanede yattığını belgelemeniz iyi olur. Bu aralar bazı illerde ev kontrolleri yapılıyor bundan dolayı babanızın hastanede yattığını bildirmeniz iyi olacaktır.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hasta yoğun bakımda diyerek ona bakmakla yükümlü kişiye bağlanan sosyal bir yardım olan evde bakım maaşı kesilecekse olmaz olsun böyle bir uygulama :( bu kadar olmaz yani sevgili gülümse kusura bakma ama ah o hasta yakını yani çitlembik şimdi bütün işini gücünü bırakıp da babasının yoğun bakımda yatmakta olduğunu sosyal hizmetlere bildirmeye mi gidecek ? Kusura bakma benim sana sözüm yok sen üyelere yardımcı olmak adına elinden gelenin fazlasını yapıyorsun zaten ama bu kadar insafsızlık dünyanın hiç bir ülkesinde yoktur ya !!!

Bu arada sevgili çitlembik babanız için size çok çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve size de sabır, güç, dirayetli olmanızı temenni ediyorum.

Allah yar ve yardımcınız olsun ikinizin de.

çitlembik

Üye
Üye
valla buyursun gelsinler,ben yoğun bakım kapısından zaten bi yatmaya gdyrm eve ne halleri varsa görsünler ,zaten hemşiresnden tut tüm sağlık çalışanlarındaki zihniyet deişmeden biz daha çok bekleriz böyle kapılarda allah insaf vicdan versn içlerine ....bugün hala yatmamış benim aylığım sanırım yoğun bakımda dye babam

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arkadaşlar konuya net cevap verilmiş, soru "bu durumda ne yaparız", cevap "olası kontrol için kuruma bildirmelisiniz", konuya gerekli cevap verilmiş ayrıca yersiz eleştiri yapmayalım babanız için çok üzüldüm geçmiş olsun, babanız yogun bakımdayken bu soruyu soruyorsanız bildirmeyede gidebilirsiniz, haaa kurum gelir eve sizde durumun izaahını yaparsınız yogun bakımda dersiniz kurum döner gider olay bu kadar basit.

Tekerlekli Sandalye