Babamın geliri 2022 maaşı başvurumda muhtaçlık hesaplamasına dahil edilir mi?

ozan

Üye
Üye
23 yaşında %85 oranında engelli birisiyim kendime ait hiçbir gelirim yok ama ailemin durumu fena değil. fena değil derken babam işyeri sahibi araba tamiri yapıyor yanında 3-4 kişi çalıştırıyor yıkama yağlama v.s aylık sabit bi kazanç yok ama nerden baksan yinede 3-5 bin tl kazanıyordur. tabi bu para babamın parası benimle alakası yok şimdi ben 2022 maaşı için başvursam benim muhtaçlık düzeyim hesaplanırken babamın geliri sayılırmı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet babanızın geliri ve evde bütün gelirler ne ad altında olursa olsun göz önüne alınacaktır.

ozan

Üye
Üye
peki ben ayrı bir ev tutsam orda tek başıma gözüksem alabilirmiyim. babamın geliri bana sayılıyor diyorsunuz ama ben 23 yaşındayım bu yaşta babadan para istemek bile bana zor geliyor babadan bin lira alacağıma devletten bir lira almayı tercih ederim. yokmu bir çözümü bu işin?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ev tutup adreside başka yere aldırmanız halinde babanızın geliri incelenmez.

ozan

Üye
Üye
yalnız ben hayatımı tek başıma idame ettiremem yani ev tutma başka adreste gözükme tamamen kağıt üzerinde olacak.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Malmüdürlüğü inceleme yapar, yapabilir ve böyle sizin anlattıgınız iş sakıncalı ve yasak yapmak yapmamak size kalmış. Bu konuda birşey söyleyemem..

Tekerlekli Sandalye