Babamın sağlık güvencesinden yararlanıp aynı zamanda evde bakım maaşı alabilir miyim?

suat

Üye
Üye
ben 8 yıldır dıyalız yapmaktayım 24 yasındayım halen babamın saglık guvencesınden faydalanmaktayım evde bakıcı parasından yararlana bılırmıyım agır uzurlu raporum var %90 sureklı yararlanıyorsam babam emeklı olduktan sonra saglık guvencesınden yıne faydalana bılırmıyım saygılar

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Babanızın sağlık güvencesinden yararlanmanız evde bakım maaşı almanıza engel degil, babanız emekli olduktan sonrada babanızın sosyal sağlık haklarından yararlanmaya devam edersiniz. Evde bakıcı maaşına gelirsek uygun şartlar size mevcutsa alabilrsiniz, hastaneden alınmış raporunuz varmış evde kişi başına düşen gelir 363 lirayı geçmiyorsa uygun ancak her ne kadar raporunuz %90 ağır özürlü olsada SHÇ uzmanları şu konuda büyük hassasiyet gösteriyorlar, evde bakım maaşı verilecek kişinin tuvaletini banyosunu yapamıyor olması ve bir başkasının yardımına gerek duymalı, siz şartlarınız yazdığım gibi uygunsa müraatınızı yapın son karar uzmanların olacaktır.

suat

Üye
Üye
suan aldıgım 3 aylık maas var raporum %90 agır uzurlu ve benım baska nedenlı hastalıgım var kulak burundan %60 kayıp her ıkı guzden katarak amelıyatı gecırdım bu nedenle 3 hastalıgım guzukmekte yenıden muracat yapcam maasım yukselırmı bılgılerınız ıcın tsk ederım saygılr

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz 2022 maaşı alıyorsunuz şu anda degilmi en son eylül ayında ne kadar maaş aldınız, kuruma gönderdiğiniz 2022 maaş raporu kaçtı=?

suat

Üye
Üye
cok sasırdım dogrusu cok hızlısınız tsk enson aldıgım maas 927 tl cok gunderdım ıkı yıl dolandı raporlar ılk unce %60 gunderdım bana uzurlu kımlık cıktı ama maas olmamıstı daha sonra baska hastahaneler yunlerdırdı benı basbakanlıktan 4 rapor gıtı enson %90 verdım ama kac kabul oldu bılmıyorum toplu maas aldıgımda 7.250 tl almıstım saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sizin 2022 maaşınız zaten en üst sevide imiş.
Skatlık oranı %40 ila 69 arası olanlar 600 TL civarı sakatlık oranı %70 ve üzeri olanlar 3 ayda 927 TL maaş alır. yani %70 de olsa %99 da olsa aynı maaşı alırsınız değişen bir şey olmaz.

suat

Üye
Üye
pekı bakıcı parası olan kısı baska bır sehırde ıkamet edebılırmı veya bankadan para cekebılırmı bankamatık kartıyla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlığı-hastalığı bulunan kişiye bakıcı olarak gösterilen kişi başka bir şehirde ikamet edemez. bakmakla yükümlü olduğu kişinin yanında olması gerekiyor. devlet bu parayı o yüzden veriyor zaten.

suat

Üye
Üye
ya benım tanıdıgım bır hasta var 2000 yılından berı 2022 maas alıyo son 3 yıldır bakıcı parası alıyo ama bakıcı parası baska ılde yapmıs bı baska sehırde alıyo bu nasıl oluyu ustelık s y dernenındende yardım alıyo 3 ayda bır 150 tl ordan alıyo ben buna anlam veremedım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alan kişilerin mutlaka adres deigişkliklerini bildirme sorunlulukları var bence hata etmişler ilerde muhakkak bu konuda geçmişe dönük sııkıntı yaşarlar.

Tekerlekli Sandalye