Babamın sigortasına geçersem evde bakım param kesilirmi ?

sevilay016

Üye
Üye
Ben yaklaşık 15 sene önce eşimden ayrıldım Annem özürlü ablam ve oğlumla yaşıyorum .Ablama baktığım için evde bakım parası alıyorum gelir durumumuza bakıldığında annemin emekli maaşı ve kira gelirimiz katıldı ve bakım ücreti almaya hak kazandım yaklaşık 2 yıldırda alıyorum Şimdi size sorum ben her ay GSS pirimi yatırıyorum Fakat benim babamın sigortasından ve maaşından faydalanma hakkım var Ben buna müracat edersem aldığım bakım aylığı kesilirmi Benim burda asıl amacım babamın sigortasından faydalanıp GSS ödememek Ama sgk ile görüştüğümde önce maaş bağlanacak sonra sigortadan faydalanırsınız dediler Buna göre gelir durumumuzda değişiklik olmayacak çünkü annemle zaten aynı evde kalıyoruz Sadece belli bir kısım annemden kesip bana bağlayacaklar bende sigortadan faydalanmış olacağım Acaba bu başvuruyu yaparsam aldığım bakım ücreti kesilirmi Lütfen bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim

yade

Üye
Üye
kişi başı geliri geçmiyecekseniz bir sakınca olmaz bende hem sigortadan yararlanıyorum hem bakım ücreti alıyorum ..

Tekerlekli Sandalye