Babası SSK lı 18 yaşını Doldurmuş Kişi 2022 Maaşı Alabilirmi

denniss

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ..18 yaşında kızım için maaşa başvurduk .eve gelindi bütün şartlara uyuyoruz..dün aradığımızda babasının işi var ssk sı var bu sebepten dosya iptal dedler ..böyle bişey mümkünmüdür 18 yaşını doldurduğu halde babasının ssk sına bakılıyormu??

İsen Buga

Üye
Üye
Özürlüler ömür boyu bakılıyor 18 yaşını doldurması vbe özürlü olması halinde kızınızın ömrü boyu garanti kapsamında olur.

denniss

Üye
Üye
Özürlüler ömür boyu bakılıyor 18 yaşını doldurması vbe özürlü olması halinde kızınızın ömrü boyu garanti kapsamında olur.

yani bu maaşı almmaması için , babasının ssk sı sebep olamazmı diyorsunuz..peki dosya iptal olduğuna göre itiraz hakkımız vrmıdır.. varsa bir dilekçe öğrneği verebilirmisiniz.. bu gün hemen gitmek istiyorum vakıflara..

İsen Buga

Üye
Üye
Babasının üzerinden SSK.lı olarak faydalanıyorsa 2022 maaşı bağlanmaz diye biliyorum. Üzerinde hiç bir sosyal güvençesi olmaması gerekiyor.
Bu konuda uzman arkadaşımız Mehmet Yalçın Bey'e sormalısınız, size yeterli cevap verebilir. Ben bildiğim kadarını dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

gülümse_hayata

Üye
Üye
18 Yaşını tam olarak doldurmuşsa yani 19 yaşından gün almışsa artık kendisi başvurabilir.
Muhtaçlığı araştırılır ve muhtaç olduğu anlaşılırsa aylık baglanır, aksi durumda baglanmaz. Babasının sigortalı olması tek başına sorun teşkil etmez bu durum 18 yaşını doldurmamış olsaydı ozaman maaşı almasına engel olurdu. Hane içindeki tüm gelir hesaplanır bundan bütün giderler yani gıda, giyim, kira, ısınma, eğitim, sağlık, ulaşım, eğlence ve benzerlerine yapılan yıllık ödemelerin aylık ortalaması baz alınır.

Yapılan aylık harcama ortalaması aylık gelir ortalamasını geçerse , aradaki fark gelire eklenecek. bu şekilde yapılan bir hesaplamayla kişi başı düşen miktar 119 tl geçmemesi gerekmektedir. Tüm bu kriterlere uygunsanız itirazınızı yapın . Mehmet bey şuan sitemizde yok geldiği zaman kendiside bu konu hakkındaki bilgilerini bizlerle paylaşacaklardır.

denniss

Üye
Üye
teşekkür edrim saolun..bu gü gittim bi hırsla dedim öyl böyle maaşa başvurduk ne oldu diye ..baktı görevli pc den henüz sonuçlanmamış sizin dedi 15-20 gün sonra tekrar gelin dedi..eşim tel ,le görüşmüş baba ssk sından dolayı demişsiniz .yok daha sonuçlanmamış heyette dosyanız dedi dedi..neyse anlamadım bu işten bişe bi 15 gün daha bekleyelim bakalım..

denniss

Üye
Üye
eweettttt an itibarıyla maaşımızın kabul olduğunu öğrendim..demekki 18 yaş üstü kişilerin evde sgk varsa da yoksada farketmiyomuş..kurumlarda çalışanlar daha bilgilendirilmeliler..
şimdi eylül ayı itibarıyla aylık almaya başlayacakmışız ..peki arkadaşlar şubatta başvurmuştuk ..alacağımız sadece 3 aylıkmı olacak yoksa şubattan itibarenmi??? ..
iyi günler dilerim herkese..

sinandeniz

Üye
Üye
2 dönem maaşı olarak ödenecektir büyük ihtimal

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Başvuru yaptığınız tarihi takip eden ay başından itibaren birikecek ona göre alacaksınız

Tekerlekli Sandalye