Bacak uzatma ameliyatı olan varmı?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
Arkadaşlar gecen televizyonda izledim bacakları hatta boyu uzatıyorlarmış. Bacağa ameliyat ile bir alet yerleştiriliyomuş bu alet günde bilmem kaç santim kendiliğinden acılıyomuş kemiği cekiyomuş yani sonra kemik kendi kendini doldurarak normal bir uzama oluyormuş bu konu da bilgisi olan varmı bide o proğramı seyredenler d.r un adını yazabilir mi ben izledim ama d.r un adını unuttum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet o haberi bende izledim. Ama bende D.R un ismini anımsayamadım malasef.
Fakat orda ki haberde bu uzatma işini Türkiye'de o D.R un bulduğu söyleniyordu. Oysa bunun örnekleri bildiğim kadarıyla dünyada çok fazla mantık olarak sizin söylediğiniz gibi vida yerleştiriliyor ve günde belli santimlerden acılıyor. Şunun gibi bişey

ilizarov.gif

İlizarov yöntemi deniliyor burdada sitesi var isterseniz bir göz atın. Ilizarov - Ana Sayfa

F

Fırtına

Guest
bacak uzatma ameliyatının bir kaç metodu var.. tedavi süreci biraz uzun ve zorlu olmasına rağmen; en başarılı metod ilizarov yöntemi..dir.. benim kızımda femur kısalığı var.. doğduğundan itibaren 10 yaşına kadar 3-4 kez ilizarov yöntemi ile uzatma ameliyatı oldu..

bacak uzatma ameliyatını ''yaşadığımız tecrübe ile birlikte..'' geniş bir zamanımda daha ayrıntılı olarak ele alacağım..

F

Fırtına

Guest
halil,

''şu an'ki durum nedir.?'' derken; özge ile ilgili durum mu nedir, diye soruyorsun.?!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet nuran, özge için soruyorum. Bir kaç kez ilizarov yöntemini denediğinizi yazmışın. Neden bir kaç kez, bu yöntem tek seferde halledilmiyormu? Şu an bir ilerleme sağladınızmı?

F

Fırtına

Guest
özge de hem femur kısalığı hemde kalça çıkığı var.. kısalık diz altında olursa uzatma ameliyatı daha kolay oluyor.. femur kısalığı diz altı kısalığına nazaran biraz daha zor.. birde kalça çıkığımız var.. özge 10 yaşına kadar 3-4 kez uzatma ameliyatı oldu ama sadece 1 ameliyatımız başarılı geçti.. özge ilk ameliyatını 2.5 yaşında oldu.. şu an bir kaç doktor ve Şükrü Boyraz ''özge ye uzatma ameliyatları gereksiz yapılmış..'' dedi..

bu konuyu açarak ele alacağım.. hikayemiz çok uzun :)

hasan5454

Üye
Üye
aynı hastalık bende de var ne yapmayı tavsiye edersiniz ben daha hiç ameliyat olmadım

Tekerlekli Sandalye